pátek 24. listopadu 2017 Emílie

Skifař Synek potvrdil roli favorita mistrovství Evropy, Knapková druhá

aktualizováno 12. 9. 2010 14:44

Montemor-o-Velho (Portugalsko) - Skifař Ondřej Synek splnil na mistrovství Evropy ve veslování v portugalském Montemor-o-Velho roli favorita a získal zlatou medaili. Vítěz všech letošních závodů Světového poháru porazil druhého Švéda Lasse Karonena o téměř tři sekundy. Skifařka Miroslava Knapková vybojovala stříbrnou medaili. Nestačila jen na běloruskou favoritku Karstenovou-Chodotovičovou. Dvojskif David Jirka, Petr Vitásek si dojel pro bronz.

Miroslava Knapková a Ondřej Synek

Synek na kontinentálním šampionátu potvrdil pozici letošní skifařské jedničky a vybojoval druhé evropské zlato. Před třemi lety byl členem vítězné osmiveslice. Veslař pražské Dukly sice v úvodní rozjížďce prohrál s Estoncem Tonuem Endreksonem, ale v semifinále i ve finále si počínal suverénně. V boji o zlato mu navíc chyběl jeho plánovaný hlavní sok Nor Olaf Tufte. Dvojnásobný olympijský šampion ze zdravotních důvodů nenastoupil do semifinále.

Knapková se souboji se svou hlavní soupeřkou posledních let Karstenovou-Chodotovičovou nevyhnula a připsala si další porážku. Od zlata ji dělila více než sekunda. Zisk stříbrné medaile, třetí evropské v kariéře, však Knapková bezpečně kontrolovala.

Pět českých posádek se dnes představilo v B-finále a tři z nich své závěrečné jízdy na šampionátu vyhrály. Celkově sedmé místo tak obsadily párová čtyřka ve složení Jan Andrle, Petr Ouředníček, Martin Basl, Petr Buzrla, čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Ondřej Vetešník a osmiveslice Petr Handlovič, Jan Pilc, Jakub Koloc, David Szabó, Jiří Srna, Karel Běhal, Matyáš Klang, Petr Melichar s kormidelníkem Martinem Šumou.