čtvrtek 27. dubna 2017 Jaroslav

Kvalifikací na MS prošli všichni tři čeští kajakáři

Tacen (Slovinsko) - V odložené kvalifikaci kajakářů na mistrovství světa ve vodním slalomu ve slovinském Tacenu uspěli všichni tři čeští reprezentanti. Osmé místo obsadil Vavřinec Hradilek a hned za ním skončil Vít Přindiš. Mezi čtyřicítku semifinalistů se vešel i šestatřicátý Luboš Hilgert. Nejrychlejší čas zajel už v prvním kole bývalý dvojnásobný mistr světa Fabien Lefevre z Francie. Kvalifikace kajakářů se měla jet ve čtvrtek, ale kvůli zvýšené hladě vody na kanálu na řece Sávě byla přeložena. Kajakáři pojedou semifinále a finále v neděli společně s kategoriemi C1 mužů i žen. V sobotu jsou na programu závody deblkanoistů a kajakářek.

Vavřinec Hradilek

Hradilkovi nevyšla první jízda. V ní nezvládl bronzový medailista z nedávného evropského šampionátu průjezd protivodné branky číslo čtyři, dostal padesátisekundovou penalizaci a obsadil až 61. místo. Sedmým nejlepším výkonem ve druhém kole si však Hradilek postup bezpečně pohlídal.

Debutant na mistrovství světa dospělých Přindiš, který si účast v Tacenu zajistil teprve před dvěma týdny na domácím šampionátu na Lipně, předvedl dvě vyrovnané jízdy. Za Hradilkem zaostal jen o 25 setin.