ČTsport

ČTsport
sobota 26. května 2018 Filip

FIFA trestá za nacistická gesta v Edenu. Češi i Němci zaplatí statisíce

Velikost textu:
aktualizováno 3. 10. 2017 10:37

Světová fotbalová federace FIFA udělila pokuty za chování německých fanoušků, kteří nacistickými gesty a písněmi narušili zářijové utkání kvalifikace mistrovství světa s Českou republikou v Praze. Fotbalová asociace ČR musí zaplatit 5000 franků (113 tisíc korun), německý svaz 32 000 franků (725 tisíc korun). Oba svazy navíc dostaly od FIFA varování.

Zápas na stadionu v Edenu, který český výběr s úřadujícími mistry světa prohrál 1:2, narušila skupinka asi dvou stovek fanoušků. Německá policie poté identifikovala 13 příznivců patřících ke klubu Dynamo Drážďany. Uvedla také, že na utkání zabránila odcestovat sedmi chuligánům, které zastavila na dálnici mezi Drážďany a Prahou.

Česká strana byla potrestána za nezvládnutou pořadatelskou službu kvůli použití pyrotechniky, vhazování předmětů a vniknutí fanouška na hrací plochu.

přehrát video
Sestřih utkání Česko - Německo

Německý svaz po utkání prohlásil, že chuligáni se k lístkům dostali mimo oficiální kanál německého svazu a předseda DFB Reinhard Grindel uvedl, že v zemích jako ČR a San Marino není možné zajistit kontrolovaný prodej vstupenek.

FAČR však jakékoliv pochybení odmítla s tím, že nemá k dispozici kompletní seznam problémových či rizikových fanoušků z jednotlivých evropských zemí a ani v případě existence takového systému by chuligánům v praxi nemohla zabránit v získání vstupenky.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.