ČTsport

ČTsport
sobota 26. května 2018 Filip

FIFA začala vyšetřovat kvůli chování německých fanoušků také FAČR

Velikost textu:

Curych (Švýcarsko) - Světová fotbalová federace FIFA začala vyšetřovat chování německých fanoušků, kteří nacistickými projevy narušovali kvalifikační utkání o mistrovství světa mezi Německem a Českou republikou v Praze. Podle agentury DPA je vyšetřována také Fotbalová asociace ČR kvůli možnému pochybení při zajištění bezpečnosti.

Fanoušci Německa slaví gól Hummelse proti Česku
Fanoušci Německa slaví gól Hummelse proti Česku

Zápas na stadionu v Edenu, který český výběr s úřadujícími mistry světa prohrál 1:2, narušila skupinka asi dvou stovek fanoušků. Německá policie poté identifikovala 13 příznivců patřících k východoněmeckému klubu Dynamo Drážďany. Uvedla také, že na utkání zabránila odcestovat sedmi chuligánům, které zastavila na dálnici mezi Drážďany a Prahou.

Předseda německého svazu Reinhard Grindel v reakci na incident prohlásil, že v zemích, jako je Česká republika nebo San Marino, není možné zaručit kontrolovaný prodej vstupenek. Manažer německého týmu Oliver Bierhoff dodal, že výtržníci se k lístkům dostali mimo oficiální kanál německého svazu. Fotbalová asociace ČR se zatím k incidentu ani jeho vyšetřování nevyjádřila.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.