ČTsport

ČTsport
sobota 26. května 2018 Filip

Pořád arogantní Němci, durdí se San Marino po Müllerových komentářích

Velikost textu:

San Marino - Spolu s Gibraltarem a Lichtenštejnskem jde o nejmenší stát, který bojuje v evropské kvalifikaci. A tradičně si od evropských gigantů odváží velké gólové příděly. Smysl zápasu se San Marinem i proto zpochybňoval útočník německé reprezentace Thomas Müller, jehož tým zvítězil 8:0. Zástupci reprezentace soupeře se ale brání, pro rozvoj jejich fotbalu má prý mezinárodní fotbal klíčovou úlohu.

Thomas Müller
Thomas Müller

Útočník Bayernu Mnichov prohlásil, že pro San Marino sice šlo o velký zážitek, ale jinak to byl zbytečný zápas, který by se neměl hrát. Soupeře také označil za amatérský tým, zatímco šéf bavorského klubu Karl-Heinz Rummenigge přidal, že San Marino nemá s profesionálním fotbalem nic společného.

Jejich prohlášení se nelíbila sanmarinskému ministrovi pro sport a cestovní ruch Teodoru Lonferninimu, který proto vyzval Müllera a německý svaz, aby se omluvili. "Němci sice jsou mistři světa, ale nejsou páni světa," prohlásil politik.

Mluvčí sanmarinského olympijského výboru Alan Gasperoni zase uvedl deset důvodů, proč nešlo o zbytečný zápas. "Utkání ukázalo, že fotbal i dnes hrají lidé pro radost a ne jen pro peníze. A ukázalo také to, že Němci se nikdy nezmění, protože se stále nepoučili z historie a jsou pořád arogantní," napsal.

"Náš i váš svaz také díky zápasu dostal dost peněz z vysílacích práv a řeknu ti tajemství," vzkázal Müllerovi Gasperoni. "My za ně v jedné vesnici postavíme nové hřiště. Ty bys na to z platu našetřil za půl roku, nám k tomu stačí odehrát devadesát minut. To není špatné, co?" dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.