ČTsport

ČTsport
středa 13. prosince 2017 Lucie
MS v biatlonu

Fourcade, ruský nepřítel číslo 1. Jsi prase, spílal mu komentátor

Velikost textu:

Hochfilzen - Vyhlašuje se třetí místo smíšených štafet, když Martin Fourcade ironicky zatleská, následně předčasně opouští bednu a odchází. Na stupně totiž v tu chvíli kráčí Rusové, s jejichž nominací na mistrovství světa má francouzský biatlonový tajfun problém. Nelíbí se mu výběr dopingového hříšníka Alexandra Loginova. "Jsi prase", opřel se za to do něj okamžitě v přímém přenosu komentátor Dmitrij Guberněv. Ten si vůči Fourcadeovi i dalším sportovcům, kteří poukazují na ruské problémy s dopingem, dlouhodobě nebere servítky.

Dmitrij Guberněv
Dmitrij Guberněv

Dvaačtyřicetiletý Guberněv je v Rusku velmi známou postavou. Moderátor a sportovní komentátor televizní stanice Match, kterou nechal zřídit ruský prezident Vladimir Putin a kterou financuje ruský plynařský megakolos Gazprom, je přezdíván jako "ruský hlas biatlonu". A je znám i proto, že pokud se někdo Ruska jakkoli dotkne, nechodí pro ostrá slova daleko.

To už ostatně stačili poznat i někteří čeští biatlonisté v čele s Michalem Šlesingrem a Gabrielou Koukalovou, kteří dříve prohlásili, že v souvislosti s rozsáhlou dopingovou aférou ruským biatlonistům zkrátka nedůvěřují.

Guberněv jejich výroky neváhal hanlivě komentovat na sociálních sítích, zesměšňovat je a podezření ze státem řízeného dopingového systému bagatelizovat. Pod jeho profil na Instagramu se přidávaly tisíce pochvalných komentářů ruských fanoušků.

přehrát video
Sarkastický Fourcade: Odmítli mi podat ruku? To mě fakt překvapuje

Tak třeba po zasedání exekutivy Mezinárodní biatlonové unie (IBU) v italské Anterselvě, kde bylo rozhodnuto o tom, že se o ničem nerozhodne dříve, než do mimořádného kongresu v Hochfilzenu, chodil po tiskovém středisku a na svůj Instagram natáčel videa, v nichž jednání IBU fandil.

"No doping, no cry," prozpěvoval si Guberněv, který dva roky šéfoval sportovním redakcím státní ruské televize. Kongres nicméně nakonec odebral mistrovství světa 2021 ruské Ťumeni a o dalších krocích se bude jednat.

Martin Fourcade a Rusové, kteří mu odmítli podat ruku
Martin Fourcade a Rusové, kteří mu odmítli podat ruku

Guberněvova chvíle přišla opět ve čtvrtek během závodu smíšených štafet. Ruský biatlonista Alexandr Loginov, který se vrátil do závodů po dvouleté stopce za užití nepovolených látek, skončil během předávky po kontaktu s Martinem Fourcadem na zemi.

Guberněv okamžitě kontroval: "Martine, jsi prase. Můžu to říct celému světu," křičel v přímém přenosu Match TV na francouzského reprezentanta. Později dodal: "Útok na Loginova je útokem na celý ruský tým."

Při vyhlašování vítězů Loginov a Šipulin nepodali Fourcadeovi ruku, a ten proto odešel. Guberněv, který je znám svým fanatickým projevem, ještě do éteru poznamenal, že se jedná o svinstvo. Ruský olympijský výbor zase poznamenal: "Ať se Martin Fourcade učí způsobům."

Podívejte se, jak proběhlo vyhlašování smíšených štafet MS v Hochfilzenu:

Později si Guberněv, který v roce 2012 získal ocenění pro nejlepšho biatlonového novináře, nenechal ujít ani tiskovou konferenci, kde si záležitost přímo před zraky novinářů začali velmi upřímně vysvětlovat Fourcade s Antonem Šipulinem. Oba dva na svých úsecích finišovali. Francie brala stříbro, Rusko bronz, mix opanovali Němci.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Česko – Finsko
    Hokej živě
    ŽIVĚ: Česko – Finsko vydáno před 16 minutami Generálkou na olympijský turnaj v Pchjongčchangu je ruský Channel One Cup v rámci seriálu Euro Hockey Tour. Česká reprezentace hraje v úvodním utkání proti Finsku v pražské O2 areně.
   • ŽIVĚ: Al-Jazira – Real Madrid
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Al-Jazira – Real Madrid vydáno před 19 minutami Jméno prvního finalisty mistrovství světa klubů už je známé, Gremio. Kdo bude tím druhým, se rozhodne v semifinálovém duelu mezi domácí Al-Jazirou ze Spojených arabských emirátů a ...
   • Chlumský: Froome teď musí prokázat, že pravidla nepřekročil
    Chlumský: Froome teď musí prokázat, že pravidla nepřekročil vydáno před 3 hodinami Oznámení o nálezu nadměrného množství salbutamolu v moči Chrise Frooma rozhýbalo sportovní svět. Porušil nejúspěšnější cyklista své generace dopingové regule? Jan Chlumský z ...
   • ŽIVĚ: Česko - Nizozemsko
    Sport živě
    ŽIVĚ: Česko - Nizozemsko vydáno před 55 minutami Už samotný postup do čtvrtfinále mistrovství světa je pro české házenkářky historický úspěch a nyní se ho snaží ještě vylepšit. V boji o semifinále se utkávají s Nizozemskem, ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.