sobota 21. října 2017 Brigita
KATALÁNSKÁ RALLYE

Ogier havaroval, v Katalánsku tak kraloval Mikkelsen

aktualizováno 25. 10. 2015 14:57

Salou (Španělsko) - Vítězem Katalánské rallye se stal norský jezdec Andreas Mikkelsen. Mistr světa Sébastien Ogier sice držel značný náskok ve velké části podniku, v závěrečné rychlostní zkoušce ale narazil do svodidel a rallye nedokončil. Martin Prokop obsadil sedmé místo, Jan Kopecký dojel desátý.

Andreas Mikkelsen na Katalánské rallye

Ogier přitom od začátku předposledního podniku šampionátu mířil za třetím triumfem v Katalánsku za sebou a před poslední erzetou vedl před Mikkelsenem o padesát vteřin. V závěru však trojnásobný světový šampion nezvládl průjezd zatáčkou, vrazil do svodidel a utrhnul o ně kolo.

"Samozřejmě jsem si první vítězství představoval jinak, ale Ogier udělal chybu a vyhráli jsme," uvedl norský pilot v cíli, kde dlouho nemohl uvěřit, že jeho velezkušený týmový kolega z Volkswagenu havaroval. "Nevím, co říct. Je to neuvěřitelné," dodal.

Na druhém místě skončil s třísekundovým odstupem další jezdec Volkswagenu Fin Jari-Matti Latvala a třetí dojel s mankem 21 vteřin domácí Dani Sordo za volante Hyundaie.

Prokop na sedmé příčce za norským vítězem zaostal o více než čtyři minuty a navázal na sedmé a osmé místo z minulých let. "Nakonec jsem spokojený, potřeboval jsem dobrou rallye po tolika špatných. Alespoň nějaké pozitivum ke konci sezony," uvedl Prokop, jenž v předchozích dvou soutěžích nebodoval.

Desátý s odstupem téměř deseti minut skončil Kopecký. Člen továrního týmu Škoda zaostal v kategorii WRC2 pouhých deset sekund za švédským kolegou Pontusem Tidemandem. Šampionát uzavře za tři týdny Britská rallye ve Walesu.

Katalánská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích

1. Mikkelsen, Flöene (Nor./Volkswagen Polo-R) 3:21,04,8, 2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo-R) -3,1, 3. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) 21,2, 4. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3) -1:06,3, 5. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën DS3) -1:08,2, 6. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -1:23,3, 7. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -4:14,2, ...10. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -9:07,5.