Golf Time

Vstup do Barum rally zvládl nejlépe Pech, Kopecký je druhý

Zlín - Úřadující český šampion a obhájce prvenství z loňského roku Václav Pech zvládl nejlépe úvodní rychlostní zkoušku Barum Czech Rally Zlín, závodu seriálu mistrovství Evropy a mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Páteční noční městskou erzetu vyhrál Pech s náskokem 3,7 sekundy před továrním jezdcem Škody Janem Kopeckým. Třetí byl s odstupem dalších necelých dvou sekund Tomáš Kostka.

Úvodní měřený úsek jubilejního 45. ročníku zlínské rallye poznamenalo hned několik problémů. Start erzety byl opožděn kvůli výjezdu sanitního vozu k případu, který nesouvisel s rallye. Další zpoždění zapříčinily nehody jezdců. Kopecký, který si na Barumce může zajistit zisk mistrovského titulu, se tak na start dostal přibližně o hodinu později.

Rallye dnes pokračuje dalšími osmi rychlostními zkouškami, vítěz soutěže bude znám v neděli kolem 15. hodiny.