ČTsport

ČTsport
čtvrtek 24. dubna 2014 Jiří
První republika

Krátce

 • 23.4.
  13:34
  Automobilový jezdec Jan Černý nebude pokračovat ve startech v mistrovství světa v takzvané juniorské kategorii. Jeho prioritou bude účast v evropském šampionátu, kde v obdobné kategorii po dvou odjetých soutěžích vede průběžné pořadí.
 • 23.4.
  10:50
  Letošní ročník Rallye Hedvábné stezky se neuskuteční. Pořadatelé se rozhodli vytrvalostní soutěž s ohledem na řadu velkých sportovních akcí v Rusku přesunout na další rok. Soutěž se koná od roku 2009 a je euro-asijskou obdobou slavné dakarské rallye.
 • 22.4.
  08:58
    Britský motocyklový závodník Cal Crutchlow se kvůli zranění z Austinu nebude moci zúčastnit Velké ceny Argentiny. O víkendu ho na stroji továrního týmu Ducati v královské třídě MotoGP nahradí testovací jezdec Michele Pirro z Itálie.
 • 18.4.
  10:49
  Vítěz předchozích dvou Velkých cen Lewis Hamilton vyhrál tréninky formulí 1 v Číně a potvrdil dominanci stáje Mercedes. Britský mistr světa z roku 2008 sice měl v dopolední sekci problémy s vozem, odkroužil jen devět kol a také druhý trénink začal později, ale nakonec ho ovládl a dodal si sebevědomí před nedělním čtvrtým závodem sezony v Šanghaji.
 • 17.4.
  21:02
  Z kalendáře českého šampionátu ve sprintrallye vypadl už druhý závod. Přípravy ukončili pořadatelé Rallye Kostelec, která se měla jet 26. července. Na tento termín se po dohodě s Federací automobilového sportu přesunula Rallye Krkonoše, která se měla původně uskutečnit 5. července.
 • 14.4.
  16:41
  Jeden ze strůjců současných úspěchů stáje formule 1 Mercedes Bob Bell opustí na konci sezony pozici technického ředitele. Špičkový inženýr ze Severního Irska chce věnovat novým výzvám. Ve stáji skončí v listopadu a nebude nikým nahrazen; jeho pravomoci převezme stájový šéf Paddy Lowe.
 • 14.4.
  16:32
  Jeden ze strůjců současných úspěchů stáje formule 1 Mercedes Bob Bell opustí na konci sezony pozici technického ředitele. Ve stáji skončí v listopadu a nebude nikým nahrazen; jeho pravomoci převezme stájový šéf Paddy Lowe.
 • 14.4.
  13:41
  Nevydařený start Ferrari do nové sezony formule 1 stál šéfa týmu Stefana Domenicaliho místo. Vedení stáje v oficiálním prohlášení oznámilo, že osmačtyřicetiletý funkcionář odstoupil. Ve vedení týmu ho nahradí další Ital Marco Mattiacci, předseda severoamerické pobočky automobilky.
 • 13.4.
  18:53
  Italský motocyklový jezdec Emanuele Cassani nepřežil nehodu při závodě Trofeo Bridgestone na okruhu v Misanu. Pětadvacetiletý závodník havaroval se svou yamahou krátce po startu a při pádu utrpěl vážná zranění.
 • 13.4.
  12:22
  Tovární jezdec Škody Jan Kopecký obsadil druhé místo v rallye Whangarei na Novém Zélandu, kterou odstartoval asijsko-pacifický šampionát. Úřadující mistr Evropy sice ovládl první etapu, ve druhé jej ale předstihl týmový kolega a obhájce celkového vítězství v seriálu Gaurav Gill z Indie. Kopeckého dělilo od vítěze 11,9 sekundy.

Načítám...

Ouha, data se nepodařilo načíst.