ČTsport

ČTsport
středa 16. dubna 2014 Irena
První republika

Krátce

 • 14.4.
  16:41
  Jeden ze strůjců současných úspěchů stáje formule 1 Mercedes Bob Bell opustí na konci sezony pozici technického ředitele. Špičkový inženýr ze Severního Irska chce věnovat novým výzvám. Ve stáji skončí v listopadu a nebude nikým nahrazen; jeho pravomoci převezme stájový šéf Paddy Lowe.
 • 14.4.
  16:32
  Jeden ze strůjců současných úspěchů stáje formule 1 Mercedes Bob Bell opustí na konci sezony pozici technického ředitele. Ve stáji skončí v listopadu a nebude nikým nahrazen; jeho pravomoci převezme stájový šéf Paddy Lowe.
 • 14.4.
  13:41
  Nevydařený start Ferrari do nové sezony formule 1 stál šéfa týmu Stefana Domenicaliho místo. Vedení stáje v oficiálním prohlášení oznámilo, že osmačtyřicetiletý funkcionář odstoupil. Ve vedení týmu ho nahradí další Ital Marco Mattiacci, předseda severoamerické pobočky automobilky.
 • 13.4.
  18:53
  Italský motocyklový jezdec Emanuele Cassani nepřežil nehodu při závodě Trofeo Bridgestone na okruhu v Misanu. Pětadvacetiletý závodník havaroval se svou yamahou krátce po startu a při pádu utrpěl vážná zranění.
 • 13.4.
  12:22
  Tovární jezdec Škody Jan Kopecký obsadil druhé místo v rallye Whangarei na Novém Zélandu, kterou odstartoval asijsko-pacifický šampionát. Úřadující mistr Evropy sice ovládl první etapu, ve druhé jej ale předstihl týmový kolega a obhájce celkového vítězství v seriálu Gaurav Gill z Indie. Kopeckého dělilo od vítěze 11,9 sekundy.
 • 12.4.
  13:08
  Minimálně jeden americký tým bude od příští sezony závodit v seriálu mistrovství světa formule 1. Mezinárodní federace FIA přijala žádost o vstup od majitele stáje NASCAR Gena Haase. Další přihlášku Colina Kollese, jenž už v minulosti v seriálu F1 působil, bude FIA ještě projednávat.
 • 11.4.
  18:00
  Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil zajel v úvodním volném tréninku na nedělní Velkou cenu Ameriky ve třídě Moto3 šestý čas. Na okruhu v Austinu byl v přípravě před druhým závodem nového ročníku mistrovství světa silničních motocyklů nejrychlejší Španěl Alex Rins.
 • 10.4.
  13:33
  Nový šampionát elektromobilů bude před premiérovým ročníkem mistrovství světa formule E testovat vozy na okruhu v britském Donington Parku. Předsezonního programu, do kterého se zapojí všech deset přihlášených stájí, se na závodišti mohou zúčastnit i fanoušci.
 • 9.4.
  14:01
  Stáj formule 1 Marussia už nevlastní ruský výrobce sportovních aut Marussia Motors, který ukončil provoz. Oznámili to zástupci týmu sídlícího ve Velké Británii s tím, že na chod stáje nebude mít uzavření výroby žádný vliv. Novým majitelem týmu, který závodí s motory Ferrari, je společnost Marussia Communication, žádné podrobnosti o ní ale tým nezveřejnil.
 • 6.4.
  15:22
  Do formule 1 by v příští sezoně mohly vstoupit dva nové týmy. Oznámil to šéf seriálu Bernie Ecclestone, jenž se na tom dohodl s prezidentem Mezinárodní automobilové federace Jeanem Todtem. Jedním z nováčků by měl být tým z USA vedený Genem Haasem. "Budou přijati a stejně tak ještě jeden tým. To, jestli to zvládnou, je něco jiného," uvedl Ecclestone během Velké ceny Bahrajnu.

Načítám...

Ouha, data se nepodařilo načíst.