Paralympijský magazín

Smrž v kvalifikaci MS superbiků zopakoval v Assenu druhé místo

Assen (Nizozemsko) - Jediný český zástupce v mistrovství světa superbiků Jakub Smrž obsadil v kvalifikaci na čtvrtý díl šampionátu stejně jako loni druhé místo a může díky výhodné pozici opět útočit na stupně vítězů. Motocyklový závodník tak potvrzuje, že mu okruh v nizozemském Assenu sedí. Sedmadvacetiletý Smrž s ducati, jenž loni v Assenu dosáhl díky třetí pozici v závodě svého nejlepšího umístění v superbicích, zajížděl špičkové časy v celé kvalifikaci. Páteční část dokonce vyhrál v rekordu dráhy 1:36,041, o který ho dnes v druhé kvalifikaci připravil Australan Troy Corser na BMW (1:35,621). Smrž byl druhý.

Britský jezdec na hondě Jonathan Rea vylepšil nejlepší čas okruhu v takzvaném superpole na 1:34,944. Českobudějovický rodák Smrž na něj ztratil 118 tisícin sekundy a těsně mu tak uniklo druhé kvalifikační vítězství po loňském podniku v Misanu.