čtvrtek 25. května 2017 Viola

Jordánskou rallye vyhrál Loeb a v čele MS uniká soupeřům

Ammán - Francouzský pilot Sébastien Loeb na citroënu vyhrál Jordánskou rallye a po třetí soutěži si upevnil pozici v čele průběžného pořadí MS. Loňský vicemistr světa a jeho dosud nejbližší pronásledovatel Mikko Hirvonen s fordem havaroval v páteční 2. etapě a na body nedosáhl. Šestinásobný mistr světa Loeb rozjížděl Jordánskou rallye pomaleji, před dnešní závěrečnou etapou už měl ale půlminutový náskok na Fina Jariho-Mattiho Latvalu.

Sebastien Loeb

Na druhé pozici byl sice ještě v té době jezdec juniorského týmu Citroën Sébastien Ogier, ten ale na základě týmové režie přijel s předstihem na start první dnešní erzety a zkušenějšímu Loebovi čistil trať. S automatickou penalizací se propadl na šesté místo.

Také u Fordu zapracovala týmová režie a Hirvonen bez šance na přední umístění zase čistil kameny ze zrádných rychlostních zkoušek Latvalovi. Ten však na Francouze potřebný čas nenajel a s mankem 35 sekund skončil druhý. Bronzový stupínek obsadil Nor Petter Solberg s více než minutovou ztrátou.

Jediný český zástupce Martin Semerád měl s mitsubishi problémy už v pátek, kdy nedokončil etapu kvůli poškozenému diferenciálu. Hned v úvodní dnešní erzetě navíc havaroval a rallye pro něj skončila. S utrženou nápravou zablokoval na několik minut trať pro ostatní vozy startující až za ním.