neděle 26. března 2017 Emanuel

Motocyklista Abraham obsadil na úvod MS sedmé místo, Pešek upadl

Dauhá - Český motocyklový jezdec Karel Abraham obsadil v úvodním závodě mistrovství světa v katarském Dauhá ve třídě do 250 ccm sedmé místo a vylepšil své dosavadní maximum v kariéře. Jeho krajan Lukáš Pešek se při premiéře po přestupu ze stopětadvacítek dlouho pohyboval na bodovaných pozicích, ale devět kol před cílem upadl. Z vítězství se v dramatickém klání radoval Mattia Pasini, jenž stejně jako Pešek loni startoval v nejslabší kubatuře.

Český motocyklový závodník Karel Abraham

Abraham startoval do závodu z jedenácté pozice a stejně jako Pešek se hned po startu posunul do elitní desítky, ve které se udržel až do cíle. Díky problémům soupeřů se postupně posunul až na sedmé místo.

Dobře rozjetý závod měl i Pešek, který sice startoval až ze čtvrté řady, ale po prvním kole byl již osmý. I on se dlouho držel v elitní desítce, i když v osmém kole jej předstihl Abraham. Devět kol před koncem však upadl a dobře rozjetý závod tak nedokončil.

Nejslabší kubatuře do 125 ccm dominoval španělský jezdec Sergio Gadea, na Aprilii porazil druhého krajana Jeana Oliveho, třetí dojel Němec Stefan Bradl a poprvé v kariéře stanul na stupních vítězů. Třiadvacetiletý Gadea připsal druhý triumf v kariéře, poprvé se radoval loni ve Francii.

Smutný může být naopak obhájce Gábor Talmacsi, kterého tři kola před koncem zradil stroj a vypadl z vedoucí skupinky. Nakonec skončil dvanáctý, ještě o čtyři místa za ním dojel překvapivý vítěz kvalifikace Bradley Smith.

Výsledky:

Do 125 ccm: 1. Gadea (Šp./Aprilia) 38:09,444 2. Olive (Šp./Derbi) -0,932, 3. Bradl (Něm./Aprilia) -1,660, 4. Di Meglio (Fr./Derbi) -1,771, 5. Redding -1,819, 6. Webb (oba Brit./Aprilia) -7,689.

Do 250 ccm: 1. Pasini (It./Aprilia) 40:16,202, 2. Barbera (Šp./Aprilia) -0,557, 3. Kallio (Fin./KTM) -1,029, 4. Debon (Šp./Aprilia) -1,418, 5. Takahaši (Jap./Honda) -12,944, 6. Bautista (Šp./Aprilia) -14,480, 7. Abraham -16,721, ...Pešek (oba ČR/Aprilia) nedokončil.

MotoGP: 1. Stoner (Austr./Ducati) 42:36,587, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha)
-5,323, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -10,600, 4. Dovizioso (It./Honda) -13,288, 5. Rossi (It./Yamaha) -13,305, 6. Toseland (Brit./Yamaha) -14,040.

Zdroj: ČT24, ČTK