pondělí 29. května 2017 Maxmilián / Maxim

Rossi má devátý titul mistra světa

aktualizováno 25. 10. 2009 10:19

Sepang (Malajsie) - Valentino Rossi si s předstihem zajistil titul motocyklového mistra světa ve třídě MotoGP. Devátý titul v kariéře mu vyneslo dnešní třetí místo v předposledním závodě GP Malajsie. Jediný možný konkurent italského jezdce Jorge Lorenzo dojel na mokré trati čtvrtý a na Rossiho ztrácí nedostižných 41 bodů.

Valentino Rossi

Rossi obhájil titul, aniž by musel na nebezpečné trati vynakládat příliš mnoho úsilí. Španěl Lorenzo totiž startoval až z posledního místa kvůli penalizaci za pozdní příjezd na startovní rošt a bylo nereálné, že smaže podstatnou část bodového náskoku Itala.

Třicetiletý šampion sice udělal v první zatáčce chybu a propadl se na konec první desítky, bezchybnou jízdou si ale nakonec dojel se svou yamahou až ke stupňům vítězů. Také jeho konkurent Lorenzo se posouval rychle vpřed, na lepší než čtvrté místo to ale nestačilo. Za suverénním vítězem Caseyem Stonerem z Austrálie dojel druhý Dani Pedrosa.