sobota 27. května 2017 Valdemar

Abraham a Pešek vyrazí na GP San Marina ze třetí řady

Misano (Itálie) - Čeští motocykloví závodníci ve třídě do 250 ccm Karel Abraham a Lukáš Pešek se na startu nedělní Velké ceny San Marina postaví se svými stroji Aprilia vedle sebe ve třetí řadě. Abraham zajel v dnešní kvalifikaci na italském okruhu v Misanu jedenáctý čas, Pešek byl na 12. místě pouze o 45 tisícin pomalejší. Nejlepší výkon 1:38,867 zaznamenal japonský lídr šampionátu Hiroši Aojama, pro nějž bude nedělní pole position letošní premiérou. Češi na něj ztratili přes sekundu. V nejslabší kategorii do 125 ccm získal svou třetí pole position v sezoně Brit Bradley Smith, jenž zároveň časem 1:43,727 vytvořil kvalifikační rekord v Misanu.

Valentino Rossi

Český jezdec Lukáš Šembera obsadil s odstupem necelých dvou sekund 19. místo a potřetí ve svém premiérovém roce v MS odstartuje z páté řady. Předposlední 35. příčka patřila Jakubu Kornfeilovi, jenž tento víkend na čínském motocyklu Loncin prožívá svůj debut v šampionátu. Vítěz letošního seriálu motocyklových talentů Red Bull MotoGP Rookie Cup zaostal za Smithem o téměř čtyři sekundy.

Rossiho v první řadě doplní Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo

Lídr šampionátu MotoGP Valentino Rossi osvědčil svou znalost domácí trati a po nejrychlejších časech v obou trénincích vyhrál i kvalifikaci. Osminásobný mistr světa si šestou pole position v sezoně zajistil v posledním kole po vypršení času, které zvládl za 1:34,388. Italského jezdce v první řadě na startu doplní dva Španělé - druhý Dani Pedrosa a Rossiho týmový kolega Jorge Lorenzo, jenž na něj v průběžném hodnocení MS ztrácí 25 bodů.