pátek 28. července 2017 Viktor

Loeb v Řecku havaroval a zničil vůz, v rallye nepokračuje

Lutraki (Řecko) - Mistr světa a lídr průběžného pořadí Sébastien Loeb měl dnes nehodu hned na první erzetě druhé etapy Akropolis rallye a sedmá letošní soutěž seriálu pro něj s největší pravděpodobností skončila. Francouzský pilot vylétl zhruba na osmém kilometru rychlostní zkoušky z trati a zničil svůj Citroën C4. Podle organizátorů on ani jeho monacký spolujezdec Daniel Elena neutrpěli zranění.

Sébastien Loeb

Pětinásobný světový šampion Loeb vstupoval do druhého dne Řecké rallye ze třetího místa. Letos měl nehodu poprvé, přičemž prvních pět soutěží sezony vyhrál a před třemi týdny na Sardinii byl čtvrtý. Vedení v seriálu si udrží i v případě, že na řecké šotolině vyhraje druhý muž průběžného hodnocení Mikko Hirvonen, jenž na něj ztrácí 17 bodů.

Finský lídr Fordu Hirvonen se pere o vítězství s Loebovým týmovým kolegou Danielem Sordem ze Španělska, který má v úvodu etapy odstup necelé dvě sekundy.

Na jezdce dnes čeká šest rychlostních zkoušek, konec etapy je plánován po 16. hodině.