Evropská a Konferenční liga UEFA

Kornfeil vybojoval nejlepší výsledek v sezoně. Po stíhací jízdě byl v USA sedmý

Startoval až z jednadvacáté pozice. Nakonec však Jakub Kornfeil během Velké ceny Ameriky vybojoval nejlepší výsledek sezony. Český závodník ve třetím dílu mistrovství světa kategorie Moto3 obsadil sedmé místo. Kubatuře MotoGP dominoval v texaském Austinu už pošesté za sebou španělský mistr světa Marc Márquez, Karel Abraham závod nedokončil.

Jakub Kornfeil
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

Pětadvacetiletý Kornfeil se v texaském Austinu propracoval vpřed ze sedmé startovní řady i díky pádům soupeřů a držel se v kontaktu s nejlepšími. Na vítězného Španěla Jorgeho Martína ztratil český pilot na KTM 4,452 sekundy, ke stupňům vítězů mu chybělo necelé půldruhé sekundy. O dvě pozice Kornfeil vylepšil deváté místo ze zahajovací Grand Prix Kataru.

Americký závod označil za pohádku se šťastným koncem, od sedmého kola totiž bojoval se zadní pneumatikou. "Několikrát jsem měl namále. Zato přední pneumatika byla výborná, takže tím se to jakž takž vyrovnalo. Posun z jednadvacátého místa na sedmé je skvělý. Musím ale říct, že to fakt viselo na vlásku a několik momentů mě mohlo poslat do druhé desítky nebo na zem bez mrknutí oka," řekl.

Kornfeil předvedl v USA nejlepší výsledek sezony, dojel sedmý

Martín si dojel pro druhý triumf v sezoně z pole position s bezpečným náskokem před Italy Eneou Bastianinim a Marcem Bezzecchim. V čele MS díky tomu vystřídal krajana Arona Caneta, jenž byl dnes až osmý za Kornfeilem.

Pětadvacetiletý Márquez vyhrál rovněž suverénně a díky prvnímu triumfu v sezoně je o jediný bod druhý v hodnocení šampionátu za Italem Andreou Doviziosem, jenž dojel dnes pátý. Dosavadní lídr MS Brit Cal Crutchlow upadl a na body vůbec nedosáhl. Márquez si do cíle přivezl náskok 3,5 sekundy na krajana Mavericka Viňalese, jenž startoval z pole position.

Velká cena Ameriky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Austinu:

Moto3: 1. Martín (Šp./Honda) 39:12,869, 2. Bastianini (It./Honda) -1,451, 3. Bezzecchi -4,112, 4. Migno (oba It./KTM) -4,172, 5. Di Giannantonio (It./Honda) -4,186, 6. Öttl (Něm./KTM) -4,374, 7. Kornfeil (ČR/KTM) -5,452.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 19 závodů): 1. Martín 55, 2. Canet (Šp./Honda) 48, 3. Bezzecchi 43, 4. Di Giannantonio 37, 5. Bastianini 33, 6. Dalla Porta (It./Honda) 25, ...10. Kornfeil 18.

Moto2: 1. Bagnaia (It./Kalex) 39:30,016, 2. A. Márquez (Šp./Kalex) -2,464, 3. Oliveira (Portug./KTM) -3,704, 4. Mir (Šp./Kalex) -5,376, 5. Lecuona (Šp./KTM) -6,867, 6. Binder (JAR/KTM) -6,876.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 19 závodů): 1. Bagnaia 57, 2. Pasini (It./Kalex) 47, 3. A. Márquez 47, 4. Oliveira 43, 5. Baldassarri (It./Kalex) 39, 6. Vierge

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 41:52,002, 2. Viňales (Šp./Yamaha) -3,560, 3. Iannone (It./Suzuki) -6,704, 4. Rossi (It./Yamaha) -9,587, 5. Dovizioso (It./Ducati) -13,570, 6. Zarco (Fr./Yamaha) -14,231, ...Abraham (ČR/Ducati) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 19 závodů): 1. Dovisioso 46, 2. M. Márquez 45, 3. Viňales 41, 4. Crutchlow (Brit./Honda) 38, 5. Zarco 38, 6. Iannone 31, ...Abraham 1.