ČTsport

ČTsport
sobota 26. května 2018 Filip

Vrátný si v rámci přípravy na Dakar vyzkouší Rallye Hedvábné stezky

Velikost textu:

Praha - Hlavní test před lednovou Rallye Dakar čeká v příštích dnech Tomáše Vrátného, který se s kamionem Tatra představí na Rallye Hedvábné stezky. Soutěž bude v pátek slavnostně zahájena na Rudém náměstí v Moskvě. Čtyřnásobný účastník Dakaru věří, že úspěšně zvládne nástrahy náročné trati vedoucí Ruskem, Kazachstánem a Čínou. Cílovým městem je Peking.

Tomáš Vrátný
Tomáš Vrátný

"Je to velký test, ale už to není trénink na Dakar jako dříve. Dnes je Silk way sama o sobě Dakarem, protože má deset tisíc kilometrů, což je strašně moc. Má o etapu více než Dakar a od organizátorů je cítit ambice udělat z toho těžší soutěž než Dakar. Nazývat to tréninkem by tak asi bylo špatně," řekl Vrátný.

Na upravenou trasu se hodně těší, v minulosti rallye končila v Kazachstánu. "Jsme všichni zvědaví, jak to bude vypadat a co nás tam čeká. Bude to těžký závod a velké dobrodružství, na které se všichni těšíme," uvedl Vrátný, jehož navigátorem bude tradičně Slovák Jaroslav Miškolci. Třetím členem posádky je mechanik Jaromír Martinec.

"Nemůžeme závod podcenit. Nebyli jsme zvyklí se v létě připravovat na závod, ale museli jsme to zvládnout a myslím, že se nám to podařilo. Je to i logisticky složité, protože dostat poté auta zpět z Pekingu je náročné a my pak musíme auta perfektně připravit na Dakar," řekl Vrátný, který byl letos na Dakaru celkově šestnáctý.

Vedle přípravy na start v Asii, kde se z Čechů představí ještě Miroslav Zapletal s hummerem, se tým chystá i na hlavní závod - příští ročník Dakaru. Momentálně je jisté, že do Jižní Ameriky vyrazí v týmových barvách společně s Vrátným i handicapovaný andorrský závodník Albert Llovera. Vrátný jedná i o další spolupráci s Kazachem Arturem Ardavičusem.

"Rozhodne se po Silk way rallye. Jak to přesně bude na Dakaru vypadat, bude jasné v srpnu nebo v září," dodal Vrátný, který letos na slavné soutěži spolupracoval i s Martinem Prokopem, jenž startoval s osobním vozem. Až do loňska pravidelný účastník rallyového mistrovství světa se však rozhodl jít vlastní cestou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Chris Froome bude novým šampionem Giro d'Italia. Dumoulin útočil marně
    Chris Froome bude novým šampionem Giro d'Italia. Dumoulin útočil marně vydáno před 6 minutami Čekalo se, zda ve dvacáté etapě Giro d'Italia ještě dojde k přeskupení sil. Nedošlo k tomu, i když nikoliv pro nedostatek snahy. Tom Dumoulin zkusil v závěrečném stoupání do Cervinie ...
   • ON-LINE: Bohemians 1905 – Sparta Praha
    Online reportáž
    ON-LINE: Bohemians 1905 – Sparta Praha vydáno před 22 minutami Také v závěrečném 30. kole první ligy jde ještě o hodně. V malém pražském derby mezi Bohemians a Spartou je ve hře zejména třetí příčka tabulky, která by Spartě zajistila ...
   • ŽIVĚ: Česko - Slovensko
    Sport živě
    ŽIVĚ: Česko - Slovensko vydáno před 22 minutami V Praze nastupují k dalším utkáním Evropské ligy české volejbalistky a volejbalisté. Češky porazily dvakrát Španělsko a vedou skupinu C. Domácí volejbalisté naopak dvakrát ...
   • ŽIVĚ: Závod mužů do 23 let
    Sport živě
    ŽIVĚ: Závod mužů do 23 let vydáno před 38 minutami Loňský šampion je zpátky. Petter Fagerhaug loni ujel před novoměstskými diváky všem soupeřům a s přehledem zvítězil. Zopakuje bronzový medailista z mistrovství světa znovu svůj ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.