pondělí 11. prosince 2017 Dana

Pešek skončil v první kvalifikaci třináctý, Abrahamovi se nedařilo

aktualizováno 26. 9. 2008 09:40

Motegi (Japonsko) - V úvodní kvalifikaci na nedělní závod mistrovství světa v Japonsku obsadil český motocyklový jezdec Lukáš Pešek třinácté místo. Na okruhu v Motegi se nedařilo Karlu Abrahamovi, jenž byl ve stejné kubatuře do 250 ccm klasifikován na 22. místě. V závěrečných minutách navíc při snaze o nejlepší měřené kolo upadl.

Motocyklový závodník Lukáš Pešek

Dramatický boj o dílčí vedení vyhrál nakonec Španěl Alex Debón, další tři jezdci na něj neztratili více než jednu desetinu sekundy. V nejslabší třídě do 125 ccm si prozatímní pole position zajistil jeho krajan Joan Olive.

Tradičně pouze dvě tréninkové fáze měli na programu závodníci MotoGP, které čeká kvalifikace v sobotu. Úvodní část byla ovlivněna mokrou tratí, které se nejlépe přizpůsobil Američan Nicky Hayden. Druhý trénink zajel nejrychleji Australan Casey Stoner, lídr šampionátu Valentino Rossi skončil třetí.