MS juniorů na ploché dráze ovládl Pawlicki, Milík skončil čtvrtý

Pardubice – Václav Milík na domácím podniku juniorského mistrovství světa na ploché dráze na pódium nedosáhl. Český reprezentant sice vstupoval do závodu s nadějí na cenný kov, nakonec však skončil v celkovém pořadí seriálu až čtvrtý. Mistrem světa se stal polský jezdec Piotr Pawlicki, pardubický závod ovládl další Polák Kacper Gomólski.

Týden po zisku evropského titulu mezi juniory měl Milík před startem v Pardubicích stejně bodů jako druhý Kacper Gomólski, který byl ale nejúspěšnějším jezdcem dne a dostal se před českého reprezentanta stejně jako Dán Mikkel Michelsen.

Novopečený světový šampion Piotr Pawlicki do Pardubic přijel s plným bodovým ziskem z předchozích dvou finálových závodů. V první jízdě sice dojel druhý za Dánem Mikkelem Bechem Jensenem, ale po následujících dvou výhrách měl už po třetí z pěti sérií rozjížděk titul jistý a stal se třetím polským šampionem za poslední čtyři roky.