Česko - Arménie

Kornfeil i Abraham do Velké ceny San Marina půjdou ze šesté řady

Misano (San Marino) - Jakub Kornfeil zajel v kvalifikaci na Velkou cenu San Marina šestnáctý čas a do nedělního závodu kategorie Moto3 vyrazí ze šesté řady. Za něj se na startovním roštu postaví Karel Hanika, který byl devatenáctý. Z šesté řady odstartuje v MotoGP i Karel Abraham, jenž zajel 17. čas.

V kvalifikaci královské třídy potvrdil Španěl Jorge Lorenzo, že okruh v Misanu patří k jeho nejoblíbenějším. Do závodu, který při svých třech předchozích startech pokaždé vyhrál, odstartuje z prvního místa. Vedle něj se do první řady postaví Italové Andrea Iannone a Valentino Rossi. Lídr průběžného pořadí Marc Márquez ze Španělska zajel čtvrtý čas.

Kvalifikaci Moto3 opanoval Australan Jack Miller, jenž vybojoval sedmou pole position v sezoně. Vedoucí muž průběžného pořadí šampionátu odstartuje z první řady společně se druhým Niklasem Ajoem z Finska a Španělem Álex Rinsem.

Kornfeil si posteskl, že se víkend nevyvíjí dobře. "Dneska ráno se mně to v prvním kole přidřelo a bylo po tréninku. Do kvalifikace jsme tím pádem šli s ničím. Žádné nastavení, žádné brzdné body, prostě nic. Po polovině jsem zajel 44,1 a alespoň na chvíli jsem se posunul vzhůru, pak už jsem se ale nedokázal vylepšit. Rozhodně se ale nevzdávám a udělám maximum pro dobrý závod," uvedl.

Ve třídě Moto2 byl nejrychlejší Mika Kallio z Finska před vedoucím jezdcem průběžného pořadí Estevem Rabatem ze Španělska. Český závodník Miroslav Popov byl o téměř tři vteřiny pomalejší a v neděli na trať vyrazí z posledního 36. místa.

Velká cena San Marina - kvalifikace:

Moto3: 1. Miller (Austr./KTM) 1:42,974, 2. Ajo (Fin./Husqvarna) -0,004, 3. Rins -0,038, 4. Á. Márquez (oba Šp./Honda) -0,189, 5. Oliveira (Portug./Mahindra) -0,324, 6. Kent (Brit./Husqvarna) -0,517, ...16. Kornfeil -1,180, 19. Hanika (oba ČR/KTM) -1,312.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:33,238, 2. Iannone (It./Ducati) -0,051, 3. Rossi (It./Yamaha) -0,064, 4. M. Márquez -0,122, 5. Pedrosa (oba Šp./Honda) -0,180, 6. Dovizioso (It./Ducati) -0,201, ...17. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil do 2. kvalifikace.

Moto2: 1. Kallio (Fin./Kalex) 1:38,043, 2. Rabat (Šp./Kalex) -0,067, 3. Lüthi (Švýc./Suter) -0,071, 4. M. Viňales (Šp./Kalex) -0,159, 5. Aegerter (Švýc./Suter) -0,193, 6. Zarco (Fr./Caterham-Suter) 0,370, ...36. Popov (ČR/Suter) -2,822.