Golf Time

Loeb si dojel na Zélandu po chybách fordů pro další triumf

Hamilton (Nový Zéland) - Mistr světa Sébastien Loeb z Francie s vozem Citroën vyhrál podruhé v kariéře Rallye Nový Zéland a zvýšil svůj náskok v čele seriálu. V kategorii produkčních vozů zvítězil český jezdec Martin Prokop s mitsubishi, v absolutním pořadí byl desátý.

Sebastian Loeb a jeho navigátor Daniel Elena
zdroj: ČTK/AP autor: Wayne Drought

Ještě před závěrečnými dvěma rychlostními zkouškami byly v čele jedenáctého závodu sezony fordy dvou finských pilotů, kteří však následně havarovali. Otevřeli tím Loebovi cestu k třetímu triumfu za sebou po výhrách ve Finsku a Německu. Mikko Hirvonen dovezl poškozený focus do cíle alespoň na třetím místě, Jari-Matti Latvala musel odstoupit.

Rallye nakonec přinesla dvojnásobný triumf stáji Citroën. Loeb vybojoval 42. vítězství v kariéře a znovu vylepšil svou rekordní bilanci, druhý skončil se ztrátou 17,5 sekundy Španěl Dani Sordo.

Hirvonen zaostal za vítězem o 41,5 sekundy a v průběžné klasifikaci mistrovství světa vzrostla jeho ztráta na vedoucího Loeba ze čtyř bodů na osm.