Absa Cape Epic

Abraham v Itálii bodoval, Kornfeil spadl v poslední zatáčce

Mugello (Itálie) – Druhý bod v sezoně si na své konto připsal český motocyklový jezdec Karel Abraham, jenž ve Velké ceně Itálie v Mugellu kategorie MotoGP obsadil 15. místo a zopakoval tak výsledek z minulého závodu ve Francii. Jakub Kornfeil v nejslabší třídě Moto3 spadl v poslední zatáčce a závod nedokončil.

Karel Abraham
zdroj: ISIFA

Abraham se vyvezl k bodu z dvacátého místa na startu a pomohly mu k němu zejména nehody soupeřů. V závěru udržel patnáctou pozici v čele tříčlenné skupiny jezdců. Lukáš Pešek byl posledním klasifikovaným jezdcem na 19. místě.

Pro druhý triumf v sezoně si dojel mistr světa Jorge Lorenzo ze Španělska s yamahou před lídrem šampionátu a krajanem Danielem Pedrosou na hondě. O průběžné druhé místo přišel po pádu Marc Márquez rovněž ze Španělska, už v prvním kole skončil závod po kolizi pro domácí idol Valentina Rossiho.

Kornfeil skončil nezaviněně na zemi v závěru závodu Moto3 poté, co před ním havaroval italský soupeř Matteo Ferrari. Zatímco Kornfeil vyvázl bez viditelných následků a dával najevo zlobu z prvního výpadku v sezoně, Ital opustil bezpečnostní zónu na nosítkách.

Kornfeil se celý víkend v Itálii potýkal se závratěmi a v závodě neudržel osmé místo, z kterého odstartoval. V jednu chvíli se ve velké skupině propadl až ke konci druhé desítky, nakonec se ale pohyboval na hranici bodované patnáctky, než přišel na dohled cíle smolný okamžik. V celkové klasifikaci se propadl ze sedmého na deváté místo.

Pro druhé vítězství v sezoně si dojel Španěl Luis Salom a snížil ztrátu na lídra šampionátu a krajana Mavericka Viňalese, který skončil tentokrát třetí za dalším Španělem Álexem Rinsem. Toto trio bylo na stupních vítězů společně letos už počtvrté z pěti startů, pouze v domácím závodě ve Španělsku Rins neprojel cílem.

Ve třídě Moto2 slavil druhý triumf za sebou lídr šampionátu Scott Redding z Velké Británie a před svými pronásledovateli už má náskok 43 bodů.

Velká cena Itálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Mugellu:

Moto3: 1. Salom 39:53,827, 2. Rins -0,099, 3. Viňales (všichni Šp./KTM) -0,303, 4. Oliveira (Portug./Mahindra) -0,757, 5. A. Márquez (Šp./KTM) -0,819, 6. Folger (Něm./Kalex) -1,433, ...Kornfeil (ČR/Kalex KTM) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 5 ze 17 závodů): 1. Viňales 106 b., 2. Salom 102, 3. Rins 81, 4. Folger 63, 5. A. Márquez 35, 6. Binder (JAR/Suter) 34, ...9. Kornfeil 27.

Moto2: 1. Redding (Brit./Kalex) 39:53,942, 2. Terol (Šp./Suter) -2,175, 3. Zarco (Fr./Suter) -4,387, 4. P. Espargaró (Šp./Kalex) -9,787, 5. Kallio (Fin./Kalex) -9,851, 6. Torres (Šp./Suter) -10,644.

Průběžné pořadí MS (po 5 ze 17 závodů): 1. Redding 101, 2. Terol 58, 3. Kallio 58, 4. Rabat (Šp./Kalex) 55, 5. P. Espargaró 54, 6. Aegerter (Švýc./Suter) 53.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 41:39,733, 2. Pedrosa (Šp./Honda) -5,400, 3. Crutchlow (Brit./Yamaha) -6,412, 4. Bradl (Něm./Honda) -19,321, 5. Dovizioso (It./Ducati) -19,540, 6. Hayden (USA/Ducati) -26,321, ...15. Abraham (ČR/ART) -1:25,738, 19. Pešek (ČR/Ioda-Suter) -1:45,227.

Průběžné pořadí MS (po 5 z 18 závodů): 1. Pedrosa 103, 2. Lorenzo 91, 3. M. Márquez (Šp./Honda) 77, 4. Crutchlow (Brit./Yamaha) 71, 5. Dovizioso 50, 6. Rossi (It./Yamaha) 47, ...21. Abraham 2.