čtvrtek 29. června 2017 Petr a Pavel

Rallye Český Krumlov rozjel nejlépe Pech, Kresta je třetí

aktualizováno 24. 5. 2013 20:52

České Budějovice - Václav Pech s vozem Mini John Cooper S2000 zvládl nejlépe vstup do Rallye Český Krumlov, třetího závodu mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Lídr průběžného pořadí seriálu má po čtyřech rychlostních zkouškách v čele náskok 27 sekund na Romana Odložilíka. Třetí je při prvním letošním startu Roman Kresta, který jihočeskou soutěž již sedmkrát vyhrál.

Automobil Václava Pecha a Petra Uhela

Pech vyhrál tři ze čtyř měřených testů, pouze na první erzetě byl nejrychlejší Jaromír Tarabus, který je v polovině dnešního programu čtvrtý. Náročnou a populární soutěž tradičně provází proměnlivé počasí. Na začátku se jelo na suchých tratích, ale poté začalo pršet. O výsledcích tak bude rozhodovat i správná volba pneumatik.

První etapa dnes skončí po 23. hodině. O vítězi 41. ročníku se rozhodne v sobotu, kdy se pojede dalších sedm erzet.