sobota 24. června 2017 Jan
Formule 1

Vettel vybojoval v Bahrajnu první pole position v sezoně

Manáma - Kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu formule 1 vyhrál mistr světa Němec Sebastian Vettel a poprvé v sezoně odstartuje z prvního místa. V boji o pole position ve čtvrtém letošním závodu šampionátu porazil jezdec Red Bullu o 108 tisícin sekundy Brita Lewise Hamiltona z McLarenu.

Sebastian Vettel

Do druhé řady se v neděli postaví jejich týmoví kolegové Australan Mark Webber (Red Bull) a Brit Jenson Button (McLaren). Páté místo v kvalifikaci obsadil vítěz předchozí Grand Prix v Šanghaji Němec Nico Rosberg, který předtím na okruhu Sáchir dominoval tréninkům.

Kvůli technickým problémům byl vyřazen už v první části sedminásobný mistr světa Michael Schumacher, jenž nenavázal na povedenou kvalifikaci v Šanghaji, kde zajel třetí čas. Závod v Číně pak německé legendě pokazilo špatně připevněné kolo při zastávce v boxech.

Kvalifikace na VC Bahrajnu, závod MS vozů F1:
1. Vettel (Něm./Red Bull) 1:32,422, 2. Hamilton (Brit./McLaren) 1:32,530, 3. Webber (Austr./Red Bull) 1:32,637, 4. Button (Brit./McLaren) 1:32,711, 5. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:32,821, 6. Ricciardo (Austr./Toro Rosso) 1:32,912, 7. Grosjean (Fr./Lotus) 1:33,008, 8. Pérez (Mex./Sauber) 1:33,394, 9. Alonso (Šp./Ferrari), 10. Di Resta (Brit./Force India) oba bez času.