úterý 26. září 2017 Andrea

Sébastien Loeb vyhrál 40. světovou rallye v kariéře

Olbia – Úřadující mistr světa Sébastien Loeb vyhrál Italskou rallye a na Sardinii oslavil své 40. vítězství v mistrovství světa. Jezdec týmu Citroën, který loni v Itálii havaroval, porazil v těsném souboji lídra šampionátu Mikka Hirvonena na fordu a snížil jeho náskok v čele pořadí seriálu na tři body.

Mikko Hirvonen

Čtyřiatřicetiletý Loeb se dostal do vedení rallye už po druhé rychlostní zkoušce a po zbývající dobu soutěže se na šotolinových tratích bránil soustředěnému ataku Hirvonena a jeho týmového kolegy Jari-Mattiho Latvaly za volantem.

Ti se podělili o vítězství ve většině zbývajících erzet, nicméně čtyřnásobný světový šampion Loeb své celkové vedení uhájil a na Sardinii po úspěších v letech 2005 a 2006 dnes slavil třetí triumf. Hirvonen nakonec ztratil 10,6 sekundy, Latvala 15,3.

V juniorské kategorii JRWC zprvu vedl český jezdec Martin Prokop v citroënu a v popředí se držel až do předposlední 16. rychlostní zkoušky. V závěru však po havárii skončil hluboko v poli poražených.