sobota 23. září 2017 Berta

Popov si v kvalifikaci VC San Marina vyjel 6. místo

aktualizováno 3. 9. 2011 17:20

Misano (Itálie) - Motocyklista Miroslav Popov vyjede do Velké ceny San Marina z šestého místa a má dobrou šanci poprvé v kariéře bodovat. Další český jezdec Jakub Kornfeil dnes obsadil v kvalifikaci ve třídě do 125 ccm 17. příčku. Karel Abraham v kvalifikaci královské kubatury MotoGP obsadil dvanácté místo. Za prvním Caseym Stonerem z Austrálie zaostal o sekundu a půl. V Moto2 byl nejrychlejší Němec Stefan Bradl.

Velká cena San Marina

"Samozřejmě, že to mohlo být ještě lepší, ale jsem rád, že na jezdce před sebou jsem neztratil moc času," uvedl Abraham v tiskové zprávě. Za devátým Španělem Hectorem Barberou totiž český jezdec zaostal o 0,051 vteřiny. "Byl bych rád, kdybych v závodě dojel do desátého místa," přidal Abraham.

Šestnáctiletý Popov, který ve dvanáctém závodu sezony startuje díky divoké kartě, na okruhu v Misanu zajel čas 1:44,255 a na nejrychlejšího Johanna Zarka z Francie ztratil vteřinu. "I já jsem překvapený, že se mi něco podobného povedlo. Sice tady mám něco naježděno z italského šampionátu, ale tohle jsem nečekal," prohlásil spokojený Popov, který v Misanu závod italského mistrovství vyhrál.

Ve světovém šampionátu startuje Popov potřetí v kariéře. Premiéru si odbyl letos na jiné italské trati v Mugellu, kde obsadil 19. místo. Ve Velké ceně v Brně byl o dvě příčky lepší. "Hlavně aby mi v neděli vyšel start. Na rychlých úsecích budu kvůli motorce ztrácet, ale na technických se budu snažit získávat," uvedl Popov.

Velká cena San Marina - výsledky kvalifikace:

Do 125 ccm: 1. Zarco (Fr./Derbi) 1:43,247, 2. Faubel -0,193, 3. Terol (oba Šp./Aprilia) -0,357, 4. Cortese (Něm./Aprilia) -0,358, 5. Kent (Brit./Aprilia) -0,993, 6. Popov -1,008, ...17. Kornfeil (oba ČR/Aprilia) -1,922

Moto2: 1. Bradl (Něm./Kalex) 1:37,828, 2. Márquez (Šp./Suter) -0,256, 3. Takahaši (Jap./Moriwaki) -0,512, 4. Redding (Brit./Suter) -0,536, 5. De Angelis (San Marino/Motobi) -0,633

MotoGP: 1. Stoner (Austr./Honda) 1:33,138, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,120, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -0,180, 4. Spies (USA/Yamaha) -0,809, 5. Simoncelli (It./Honda) -0,852, ...12. Abraham (ČR/Ducati) -1,589.