58. Rally Šumava Klatovy

Abraham skončil v Laguna Seca těsně 11., vyhrál Stoner

Laguna Seca (USA) – Motocyklový jezdec Karel Abraham obsadil při své premiéře na okruhu Laguna Seca ve Velké ceně USA třídy MotoGP jedenácté místo. Desátý letošní závod královské kubatury vyhrál Australan Casey Stoner s hondou a upevnil si tak vedení v celkovém pořadí. Před domácím závodem je Abraham v průběžném pořadí dvanáctý se ziskem 46 bodů. První Stoner, který si připsal páté letošní vítězství, jich má 193.

V polovině srpna tak přijede Stoner do Brna k dalšímu dílu mistrovství světa s náskokem 20 bodů na obhájce titulu Španěla Jorgeho Lorenza s yamahou, kterého v neděli porazil o 5,634 sekundy. Třetí dojel na kalifornské trati další španělský závodník Dani Pedrosa s hondou.

Abraham startoval se svou ducati po 13. místě v kvalifikaci z páté řady. Polepšil si až na desátou pozici, o kterou však v samém závěru vinou technických problémů přišel, když ho o 282 tisícin sekundy předstihl Japonec Hiroši Aojama.

Karel Abraham:

0"V předposledním kole mi prasklo zadní pérování. Zadní část motocyklu tím klesla o několik centimetrů, a já tak seděl přímo na blatníku, který se dotýkal pneumatiky."

Brněnskému jezdci tak těsně uniklo čtvrté umístění v elitní desítce v sezoně, kam se nevešel počtvrté za sebou. Až do předposledního kola přitom bojoval o deváté místo.

"Zajížděl jsem konstantní časy a přibližoval se k Barberovi, kterého jsem chtěl předjet," řekl Abraham a lamentoval také nad nepovedeným startem a nájezdem do první zatáčky. "To se mi vůbec nepovedlo. A mrzí mě, že mě v posledním kole předjel Aojama, ale celkově jsem s výsledkem závodu spokojený," dodal.

Grand Prix USA třídy MotoGP:

1. Stoner (Austr./Honda) 43:52,145, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -5,634, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -9,467, 4. Spies (USA/Yamaha) -20,562, 5. Dovizioso (It./Honda) -20,885, 6. Rossi (It./Ducati) -30,351, ...11. ABRAHAM (Ducati) -1:09,132.

Průběžné pořadí MS (po 10 z 18 závodů): 1. Stoner 193, 2. Lorenzo 173, 3. Dovizioso 143, 4. Pedrosa 110, 5. Rossi 108, 6. Spies 98, ...12. ABRAHAM 46.