čtvrtek 14. prosince 2017 Lýdie

Tréninky v Malajsii vyhrál Webber, problémy má Hispania

Sepang (Malajsie) - Dnešní tréninky na Velkou cenu Malajsie formule 1 ovládl Australan Mark Webber. Pilot stáje Red Bull byl o pět tisícin vteřiny rychlejší než Jenson Button z McLarenu. Minimální odstup měl i další Brit Lewis Hamilton na třetím místě a čtvrtý úřadující mistr světa Němec Sebastian Vettel. Piloti Red Bullu v Sepangu úspěšně vyzkoušeli systém sběru kinetické energie KERS, který v úvodním závodě sezony v Austrálii neměli k dispozici.

Jezdec stáje Red Bull Mark Webber

Webber si vítězstvím v obou trénincích vylepšil náladu po nepovedeném startu do šampionátu, když na domácí půdě skončil pátý. Do Malajsie přijel s vylepšeným monopostem.

Zatímco mezi nejrychlejší čtveřicí byly odstupy minimální, následující piloti nabrali větší ztrátu. Němec Michael Schumacher z Mercedesu na pátém místě za čtvrtým Vettelem zaostal o téměř vteřinu. Šesté místo obsadil Brazilec Felipe Massa z Ferrari, jeho kolega Španěl Fernando Alonso byl devátý.

Opět se nedařilo stáji Hispania, která se do úvodního závodu nové sezony v Austrálii nekvalifikovala. Její vozy měly v tréninku technické potíže. Ind Narain Karthikeyan navíc dostal pokutu 2 600 eur (63 000 korun) za příliš velkou rychlost v boxech. Nevedlo se ani Lotusu, kterému stejně jako Hispanii hrozí, že v sobotní kvalifikaci nezajede čas potřebný ke startu v závodě. Podle pravidel můžou na start jen piloti, kteří se vejdou do 107 procent času vítěze kvalifikace.