sobota 22. července 2017 Magdaléna

Valašskou rallye vyhrál Kopecký

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál Valašskou rallye, první závod mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Za hlavním favoritem se ale strhl velký boj o druhé místo, ze kterého nakonec vyšel lépe Roman Kresta, jenž porazil třetího Pavla Valouška pouze o jednu desetinu sekundy. Sedmidílný český šampionát bude pokračovat druhým závodem 8. a 9. dubna, kdy se v okolí Klatov uskuteční Rallye Šumava.

Kopecký startující s vozem Škoda Fabia S2000 byl v čele rallye od první do desáté rychlostní zkoušky. V páteční etapě si vypracoval šestnáctisekundový náskok na druhého Valouška, který dnes zdvojnásobil.

Za ním se ale do posledních metrů odehrával velký boj o stříbrnou pozici mezi vítězi předchozích dvou ročníků Valašské rallye. Úřadující šampion a obhájce loňského prvenství Valoušek sice dokázal vyhrát závěrečný měřený test, Kresta však za ním na 24,65 km dlouhé erzetě zaostal jen o 2,2 sekundy a těsně se udržel před ním.

Čtvrté místo obsadil Václav Pech startující s produkčním mitsubishi. Nejlepší z pilotů, kteří neřídili speciály kategorie S2000, byl o další minutu zpět.