ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Liberec ani Karlovarsko nepředvedly zázrak a v evropských pohárech končí

Volejbalisté Liberce podlehli i v odvetě osmifinále Poháru CEV Veroně 1:3 a se soutěží se rozloučili. Do čtvrtfinále nepostoupilo ani Karlovarsko v nižším Vyzývacím poháru, jež po domácí porážce 1:3 prohrálo dnes na hřišti švýcarského týmu Näfels 2:3.

Utkání Liberec - Karlovarsko
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Liberecká Dukla se chtěla na půdě italského favorita pokusit o zázrak, ale situaci trenérovi Michalu Nekolovi komplikovala rozšířená marodka, na kterou ke zraněnému Kriškovi přibyli nemocní Holubec a Veselý. Verona vyhrála první dva sety 25:19 a 25:16 a o jejím postupu bylo rozhodnuto. Severočeši ještě zaboojovali ve třetí sadě, ale i tu ztratili těsně 26:28.

Také Karlovarsko potřebovalo po domácí prohře 1:3 k postupu před švýcarský tým Näfels vyhrát v odvetě 3:0 či 3:1 a pak uspět ve zlatém setu. Vybojovalo sice druhou sadu 29:27 a srovnalo na 1:1, další set však ovládli domácí svěřenci českého kouče Dalibora Poláka 25:21 a zajistili si postup. Karlovarsko si ještě vynutilo pátý set, ale na výhru po porážce 14:16 nedosáhlo.

Evropské poháry se tak budou dohrávat bez českých mužských týmů, už v úterý skončilo ve Vyzývacím poháru také Brno.

Osmifinále Vyzývacího poháru volejbalistů - odveta

Biogas Volley Näfels - ČEZ Karlovarsko 3:2 (23, -27, 21, -19, 14) Rozhodčí: Fragkakis (Řec.) a Achundov (Ázerb.). Čas: 138 min. Diváci: 376. První zápas 3:1, postoupil Näfels.
Sestava a body Karlovarska: Hudeček 8, Treial 14, Rejlek 15, Zmrhal 20, Prešinský 9, Ropret 2, libero Pfeffer - Štefko 2, M. Kriško 5, Škubal, Hukel 4. Trenér: Novák. Nejvíce bodů Näfelsu: Martinez 15, Formela 13, Radomski 10.

Osmifinále Poháru CEV volejbalistů - odveta

Calzedonia Verona - Dukla Liberec 3:0 (19, 16, 26) Rozhodčí: Pindral (Pol.) a Herbots (Belg.). Čas: 82 min. Diváci: 1584. První zápas 3:1, postoupila Verona.
Sestava a body Liberce: Staněk 8, Štokr 13, Galabov 7, Leikep 5, Janouch 4, Správka 8, libero Kopáček - Srb, Veselý, Indra 1, Holubec, Hendrich. Trenér: Nekola. Nejvíce bodů Verony: Stern 10, Tzourits 8, Pajenk a Jaeschke po 7.