Volejbalistky Prostějova drží v extralize neporazitelnost

Volejbalistky Prostějova vyhrály i pátý zápas v sezoně a vedou extraligu se čtyřbodovým náskokem před Olomoucí. V domácím duelu s Frýdkem-Místkem neztratily devítinásobné české šampionky ani set, úřadující vicemistryně z Olomouce vyhrály po zaváhání ve třetím setu v Liberci 3:1. O další bod zpět je Ostrava, která porazila KP Brno rovněž 3:1.

Julie Kovářová z Prostějova
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Prostějov se tentokrát pomaleji rozjížděl a první set vyhrál 25:20. Pak ale Hanačky soupeřky přitlačily a v dalších sadách dovolily hostům uhrát jen 15 a 10 bodů.

Jen zpočátku jsme měli problémy na přihrávce, což v podobných zápasech někdy takhle je. Od poloviny utkání už jsme ale šli výkonem pořád nahoru a velkou radost mi udělaly především hráčky, které v sezoně doteď moc nenastupovaly," pochválil trenér Miroslav Čada náhradnice Novou, Zatloukalovou či Slavíkovou, kterým dal větší prostor.

"I jejich výraznou zásluhou jsme duel končili na vysoké herní úrovni a celé družstvo v čele s mladými holkami zaslouží pochvalu," dodal kouč.

Volejbalistky Ostravy oplatily KP Brno i přes nevydařený vstup do zápasu prohru v tie-breaku z duelu o bronz v minulé sezoně a po dvou porážkách s Prostějovem a Olomoucí se vrátily na vítěznou vlnu.

"V prvním setu jsme chybovali na servisu a byli nedůrazní v obraně. Od začátku druhého setu jsme byli důrazní ve všech činnostech a zápas jsme měli pod kontrolou," zhodnotil výkon svých svěřenkyň ostravský trenér Zdeněk Pommer.