Dohráno MOL Cup

Odolena Voda podlehla doma Zlínu a je stále bez výhry poslední

V extralize volejbalistů je stále poslední Odolena Voda, která i po zápase se Zlínem 0:3 v dohrávce 6. kola čeká na první vítězství. Totální dominance Českých Budějovic pokračuje. Jihostroj vyhrál i sedmé extraligové utkání bez ztráty setu a dál vévodí tabulce. Úctyhodnou bilanci si udržel v hale pražského ČZU a ideálně se naladil na předkolo Ligy mistrů proti finskému celku Sastamala. Stoprocentně úspěšní jsou i volejbalisté Liberce, kteří porazili Ostravu 3:1. Stejným poměrem vyhrálo i Kladno nad Brnem, Karlovarsko nezaváhalo s Příbramí.

Utkání Karlovarsko - Příbram
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Zlín se po dvou hladkých porážkách dočkal s Odolenou Vodou plného bodového zisku a na sedmém místě jej dělí jen bod od horní poloviny tabulky. Zlín získal první dva sety nejmenším možným rozdílem 28:26 a 25:23.

"Ubránili jsme je v koncovkách, přečetli jsme je. Rozhodla to naše obrana," řekl v televizním rozhovoru Jiří Vašíček, který byl hrdinou třetí sady. Při jeho podání získali hosté od stavu 7:10 třináct bodů za sebou a zápas zakončili výsledkem 23:17.

"První dva sety jsme měli šanci, nicméně jednoduchými chybami v koncovce jsme neuhráli lepší výsledek. Třetí set jsme byli hlavami dole," řekl domácí kouč Jiří Vojík.

Vyrovnaný první set duelu ČZU Praha - České Budějovice zakončil za stavu 23:23 dvěma body reprezentační blokař Mach: nejprve útokem a poté bodem ze servisu. Pražané drželi s favoritem krok a také třetí sadu ztratili až nejtěsnějším bodovým rozdílem. Nejproduktivnějším hráčem byl hostující univerzál Filip Křesťan s 23 body.

Druhým stoprocentním celkem extraligy je loňský mistr z Liberce, jenž má na kontě o zápas méně a v první čtvrtině nechal soupeřům tři sety. V 7. kole narazila Dukla na tuhý odpor Ostravy, nicméně i přesto vybojovala tři body.

Úspěšní byli také kladenští "kostlivci". Halloweenský svátek poctili speciálními dresy a diváky potěšili vítězstvím nad Brnem 3:1. Zápas si sice zkomplikovali ve třetím setu, ale do tie-breaku soupeře nepustili.

Nápaditost domácího klubu, který pustil fanoušky v maskách na počest Halloweenu do haly zdarma, ocenili i Brňané. "Kladno je mistrem takových akcí. Pro volejbal a jeho propagaci je to výborná věc," řekl brněnský kapitán Michal Hrazdira.

Elitní kvarteto uzavírá další adept na medaili Karlovarsko po jednoznačném triumfu nad Příbramí. První výhry se dočkalo Ústí nad Labem, Benátky nad Jizerou přehrálo také 3:0.