Volejbalový magazín

Volejbalisté Českých Budějovic zvítězili i podruhé, mistr z Liberce padl se Zlínem

Praha - Jednoznačným triumfem domácího celku skončila dohrávka 2. kola volejbalové extraligy mezi Českými Budějovicemi a Příbramí. Svěřenci Jana Svobody vyhráli 3:0 po setech 25:16, 25:21, 25:20. O vedení v tabulce se Jihostroj dělí s mužstvem Karlovarska, které nezaváhalo na půdě Benátek nad Jizerou. Překvapivý skalp mistrovského Liberce zajistil průběžnou třetí příčku Zlínu.

Slavící volejbalisté Karlovarska
zdroj: ČTK autor: Slavomír Kubeš

Českobudějovický Jihostroj, osminásobný šampion nejvyšší soutěže, měl v dohrávce 2. kola poprvé možnost představit se vlastním fanouškům. Zahajovací duel na půdě ČZU Praha vyhrál 3:1 a také proti Příbrami byl jednoznačným favoritem, což třísetovým vítězstvím potvrdil. Hlavní hvězdou duelu byl chilský univerzál Sebastian Gevert, jenž konto soupeře zatížil sedmnácti body.

"Dnes jsem spokojený i s předvedenou hrou. Byli jsme silní v ofenzivě, výborně jsme ztrátovali. Jen ve třetím setu jsme malinko byli slabší na příjmu," zhodnotil utkání kouč Jihostroje Jan Svoboda.

Gevert dotáhl České Budějovice k vítězství nad Příbramí

Nového trenéra Příbrami Martina Kopa naopak mrzel především závěr druhé sady. "Na konci druhého setu jsme v obraně udělali tři chyby. Takovýto mančaft nám nedá deset šancí, ale jen tyhle tři a my je neproměnili," litoval Kop.

Karlovarsko v Benátkách prohrálo úvodní set, ale nakonec si odvezlo všechny tři body. Dvaceti body se na tom podílel reprezentační smečař Marek Zmrhal, letní posila z Brna. Úřadující šampion z Liberce ve Zlíně sice vedl 1:0 a 2:1, nicméně závěrečné dvě sady patřili domácímu celku.

Neporažená zůstala také třetí Ostrava, které k vítězství 3:1 v Ústí nad Labem pomohl třiadvaceti body devatenáctiletý univerzál Matěj Šmídl. Zbylé duely opanovali hosté. Odolena Voda dobyla Brno (2:3) a Kladno hladce přehrálo pražské ČZU.

Výsledky 2. kola extraligy volejbalistů Uniqa extraliga volejbalistů - 2. kolo:

Benátky nad Jizerou - Karlovarsko 1:3 (19, -20, -21, -15) Nejvíce bodů: Sergejev 17, Moník 11, Vachoušek 10 - Zmrhal 20, M. Kriško 15, Široký 13.

Ústí nad Labem - Ostrava 1:3 (21, -24, -18, -23) Nejvíce bodů: Boehm 15, Nesvačil 12, Tibitanzl 11 - Šmídl 23, Janků a Šulista po 14.

Zlín - Liberec 3:2 (-21, 22, -17, 22, 11) Nejvíce bodů: Kolář 23, Kostoláni 16, Navláčil 13 - Galabov 16, Správka 15, Staněk 14.

Brno - Odolena Voda 2:3 (26, -16, -23, 22, -13) Nejvíce bodů: Hrazdira 18, Goodell 16, Klapal 12, Pražák 11 - Moralez 26, Prešinský 16, Mauler 13, De Sousa 12.

ČZU Praha - Kladno 0:3 (-18, -15, -15)

České Budějovice - Příbram 3:0 (16, 21, 20) Nejvíce bodů: Gevert 17, Kraffer a Michálek po 9 - Böhm 13, Rychecký 8, M. Mach a Šestak po 5.