pondělí 20. listopadu 2017 Nikola
Liga mistrů volejbalistů

Volejbalisté Liberce zůstávají v LM bez bodu, neuspěli ani proti Roeselare

aktualizováno 21. 1. 2016 20:35

Liberec – Ani na pátý pokus se volejbalistům Dukly Liberec nepodařilo zvítězit v letošní sezoně Ligy mistrů. Český tým na domácím palubovce neuspěl ani proti belgickému Roeselare, kterému podlehl 1:3 po setech 20:25, 18:25, 25:23 a 19:25, a v tabulce zůstává bez zisku jediného bodu na posledním místě.

Blok libereckých volejbalistů

"Těžko vyzdvihnout nějakou naši činnost, když jsme prohráli," řekl trenér Michal Nekola. "První dva sety jsme byli trošku zamrzlí a vůbec jsme se nedostali do varu. Až od třetího setu jsme se bojovností vrátili do hry, ale soupeř byl lepší v obraně a dohrávání míčů. V tom nás přehráli," dodal.

V prvních dvou setech se Liberec dostal do vedení jen krátce ve druhé sadě. Jinak vždy dotahoval náskok soupeře, který útočil s lehkostí, využíval rychlých a přesných Trinidadových nahrávek a dokázal těžit i z překvapivých momentů.

Až ve třetí sadě si Dukla vypracovala náskok, který zužitkovala v zisk svého druhého setu v pěti zápasech skupiny E. "Podařilo se nám chytit pár míčů a dohrát je v útoku," řekl Nekola. Ve čtvrté sadě ale znovu úřadoval soupeř. "Dostali nás pod tlak servisem a my nebyli schopni to odútočit," komentoval to trenér.

Liberec zahrál solidně v poli, ale chycené míče nezužitkoval v útoku. Velký rozdíl mezi českým a belgickým týmem byl i v blocích.

Dukla už nemá šanci postoupit ze skupiny ani do Poháru CEV a s Ligou mistrů se rozloučí 26. ledna v utkání v polském Belchatówě. Jistým vítězem skupiny je italská Civitanova, která vyhrála všech pět zápasů.