ČEZ Extraliga 2023/2024

Volejbalisté Budějovic drží stoprocentní bilanci, Příbram otočila duel s Kladnem

Praha – Ani v devátém utkání nové sezony nepoznali volejbalisté Českých Budějovic chuť porážky. Na palubovce Odoleny Vody sice Jihočeši prohráli první set, teprve pátý v sezoně, ale potom už měli zápas pod kontrolou. Velkou bitvu nabídlo utkání Příbrami s Kladnem. Domácí museli odvracet ve čtvrtém setu hned tři mečboly, ale nakonec se radovali z vítězství 3:2. Středočeši svého soupeře porazili už počtvrté za sebou.

Odolena Voda dokázala držet s favoritem krok až do stavu 13:13 ve druhém setu. Jakmile ale soupeř přitvrdil na podání, ztratila její přihrávka na přesnosti, což se odrazilo v dalším průběhu utkání. I přes relativně dramatické koncovky ve druhé a čtvrté sadě si favorit vítězství pohlídal.

České Budějovice vedou nadále o čtyři body před Libercem, který v zápase s ČZU nedovolil pražskému outsiderovi v žádném setu získat víc než 16 bodů. Mistrovský celek vyhrál pátý zápas za sebou. Soupeř na vítězství dosud čeká, v tabulce je ale stále o bod před posledním Ústím nad Labem, které uhrálo jen set v domácím zápase s Benátkami nad Jizerou.

Kladno v Příbrami bylo blízko ukončení série čtyř porážek, ale prohráli dramatickou koncovku čtvrtého setu 29:31. Pak už získali jen osm bodů a zůstali v tabulce desátí.

Brno vyhrálo duel sousedů v tabulce nad Karlovarskem 3:2 a bodově se na soupeře dotáhlo. Hostům zisk bodu za těsnou porážku stačil k udržení třetího místa.

Brňané v domácí nejvyšší soutěži vyhráli třetí zápas z posledních čtyř. Do utkání vstoupili lépe, ale druhý i třetí set ztratili shodně 22:25. První domácí porážku v sezoně ale nepřipustili a výsledek otočili, tie-break vyhráli 15:10.

Volejbalisté Příbrami v dramatickém souboji zdolali Kladno

Uniqa extraliga volejbalistů - 9. kolo:

Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 1:3 (-23, 19, -19, -23)
Nejvíce bodů: Kraus 17, Mach 15, M. Vodvárka 13, J. Vodvárka 12 - Moník 17, Němeček 16, Motys 11.

Liberec - ČZU Praha 3:0 (15, 16, 15)
Nejvíce bodů: Kriško 13, Patucha 12, Galabov 11 - Záveský 6, Lohr, Kuboš, Pavelka a Patočka po 5.

Odolena Voda - České Budějovice 1:3 (20, -22, -19, -22)
Nejvíce bodů: Kramar 15, Hladík a Hýský po 14 - Michálek 15, Sobotka 12, Maciel a Fila po 11, Mach 10.

Brno - Karlovarsko 3:2 (16, -22, -22, 17, 10)                                                                Nejvíce bodů: Zmrhal 26, Hrazdira 19, Klapal 11 - Džavoronok 25, Kriško 19, Sukuba 10.

Příbram - Kladno 3:2 (19, -19, -21, 29, 8)                                                      Nejvíce bodů: Böhm 21, Renovica 19, Van Berkel a Šulista po 13 - Křesťan 26, Fokt 12, Bouza a Seifert po 11, Cull 10.