čtvrtek 19. října 2017 Michaela
Extraliga volejbalistek

Prostějovské volejbalistky přišly o první bod

aktualizováno 2. 3. 2015 22:00

Ostrava - Volejbalistky Prostějova ztratily v extralize první bod. Po dvaceti hladce vyhraných zápasech, v nichž prohrály jen tři sety, zvítězily obhájkyně mistrovského titulu v Ostravě nad pátým celkem tabulky až v tie-breaku.

Svěřenkyně trenéra Miroslava Čady už v sezoně dokázaly postoupit do play-off Ligy mistryň, v minulém týdnu vybojovaly poosmé za sebou Český pohár. Také v Ostravě to zpočátku vypadalo na jejich jasnou výhru.

Za stavu 0:2 na sety se však domácí celek zvedl, další sady vyhrál 25:22 a 25:21 a zajistil si nečekaný bod. Rozhodující set nicméně vyhrál favorizovaný Prostějov jednoznačně 15:6. Rozhodující set nicméně vyhrál favorizovaný Prostějov jednoznačně 15:6.

"Utkání jsme neodehráli dobře, ve třetím setu jsme třemi hrubými chybami v koncovce dovolili zvrat. S euforicky hrající Ostravou jsme měli problém otočit zápas. Až pátý set byl jasný," řekl Čada. "Od začátku jsme měly problém s přihrávkou. Udělaly jsme spoustu chyb a doufám, že se to nebude opakovat," dodala prostějovská kapitánka Solange Soaresová.