neděle 27. května 2018 Valdemar

Volejbalistky Prostějova budou bojovat o historický úspěch

Praha - Volejbalistky Prostějova se v dnešní odvetě play-off Ligy mistryň v Istanbulu pokusí o malý zázrak, který by je dovedl do druhého kola. Jednalo by se o historický klubový úspěch. Po domácí prohře s Eczacibasi 1:3 však potřebují české mistryně minimálně stejným poměrem vyhrát a případně k tomu ještě zvládnout i zlatý set.

Radost volejbalistek Prostějova

Už v prvním osmifinálovém duelu prostějovské volejbalistky ukázaly, že jsou schopné vzdorovat i tak silnému týmu, jako je právě Eczacibasi Istanbul. To se jim však vedlo pouze v části utkání, ve kterém nakonec Istanbulu podlehly 1:3. Volejbalistky Prostějova uhrály sice první set, poté už ale kralovaly soupeřky. Do následujícího zápasu však nastupují s plným nasazením.

"Máme výhodu, že nemáme co ztratit. Jednoznačným favoritem je domácí tým. Hodně bude záležet už na prvním setu," řekl před odletem do Turecka kouč Hanaček Miroslav Čada. Jeho svěřenkyně už postupem ze silné skupiny do play-off a vítězstvími nad Dynamem Kazaň, Rabitou Baku a polskou Policí splnily výsledkový cíl.

"Můžeme jít do odvety bez jakéhokoliv stresu. Naším jediným úkolem bude předvést co nejkvalitnější výkon. A pokusíme se našim tureckým soupeřkám situaci zkomplikovat," poznamenal kouč. Velkou výhodu oproti prvnímu zápasu v Prostějově vidí také v tom, že se už uzdravila hlavní tahounka, univerzálka Simonová. Před týdnem její výkon limitoval výron kotníku, poranění už se podařilo doléčit.

Miroslav Čada s volejbalistkami Prostějova
Více fotek

Stejně jako v úvodním zápase bude klíčovým faktorem podání. "Pokusíme se dostat servisem soupeřky pod tlak a zkomplikovat jim založení útoku. A současně potřebujeme dobrým příjmem eliminovat tuto zbraň našich protivnic. První zápas byl bitvou servisů a stejné to očekávám i v odvetě," řekl Čada.

Hodně důležitá bude i prostějovská obrana, neboť v útoku je tým Eczacibasi nesmírně silný. "Stálé nebezpečí hrozí od všech pěti zakončujících hráček, které se jen s obtížemi brání. Ale v našich schopnostech je zvládnout defenzivu lépe než v prvním utkání. To jsme někdy bloky na síti nestíhali," je přesvědčen Čada.