Liberečtí volejbalisté úspěšně vkročili do Vyzývacího poháru

Nikósie – Volejbalisté Liberce po vyřazení z Poháru CEV vstoupili nadějně do Vyzývacího poháru. Na palubovce Omonie Nikósie extraligový lídr zvítězil 3:1 po setech 20:25, 25:23, 28:26, 25:21 a nakročil do osmifinále soutěže. Odveta se bude hrát v Liberci za dva týdny 16. prosince.

Radost volejbalistů Liberce
zdroj: ČT sport

Severočeši nezvládli střední pasáž úvodního setu a po trháku soupeře jej jasně ztratili. Druhá sada měla opačný vývoj, a třebaže hosté promarnili pětibodové vedení, koncovku zvládli a vyrovnali. Když pak ve třetím dějství Dukla odvrátila setboly řeckého celku a sama set získala, už s psychickou výhodou nedovolila soupeři vrátit se do zápasu.

Omonia Nikósie - Dukla Liberec 1:3 (20, -23, -26, -21)

Nejvíce bodů: Petrakidis 23, De Outeiro Da Silva 21, Da Silva 9 - Patucha 16, Kriško 13, Zajíček 12. Rozhodčí: Bensimon (Izr.), Berdnikov (Rus.). Čas: 109 min. Diváci: 576. Odveta se bude hrát za dva týdny 16. prosince v Liberci.