Kooperativa NBL 2023/2024

Volejbalistky Olympu podruhé v sezoně padly, nestačily na Frýdek-Místek

Praha Volejbalistky pražského Olympu podruhé v extralize prohrály. Druhý tým tabulky, který dosud podlehl pouze suverénnímu Prostějovu, neuhrál v utkání 10. kola ve Frýdku-Místku ani set.

Volejbalistky Olympu Praha
zdroj: pvk-olymp.cz

Frýdku přitom úvod soutěže nevyšel, celek s medailovými ambicemi prohrál i s posledním SG Brno a trenérku Alexandru Dedkovou před třemi týdny na lavičce nahradil Pavel Kožuch. Pod jeho vedením se tým v tabulce posunul na třetí místo, Olymp dnes v druhé sadě deklasoval 25:12 a ve třetí zvládl dramatickou koncovku, v níž měly Pražanky setbol.

Souboj účastníků Poháru CEV zvládla Olomouc, která přehrála KP Brno 3:0. Po dvou vítězných koncovkách sice domácí tým ve třetím setu prohrával už 19:23, ale dalších šest výměn pak uhrály Olomoučanky. Přerov si mohl ze Šternberku odvézt všechny tři body, ale nakonec získal za prohru 2:3 jen jeden. Čtvrtý set zachránily domácí volejbalistky poměrem 29:27 a v tie-breaku pak dotáhly pětibodové manko.

Uniqa extraliga volejbalistek - 10. kolo:

SG Brno - Ostrava 0:3 (-18, -18, -13) Nejvíce bodů: Suchá 9, Nálezková a Slámová po 8 - Polášková a Nachmilnerová po 11.

Frýdek-Místek - Olymp Praha 3:0 (20, 12, 25) Nejvíce bodů: Štrbová 17, Jordanská 12, Kubová 10 - Mlejnková 15, Škrampalová 6.

Olomouc - KP Brno 3:0 (20, 23, 23) Nejvíce bodů: P. Kojdová 19, Schandlová 12, Rutarová 7 - Onderková 15, Toufarová 9, Fieldová 8.

Šternberk - Přerov 3:2 (-17, 18, -23, 27, 13) Nejvíce bodů: Oborná 31, M. Janečková 16, Sochorcová 13 - Dedíková 17, Holišová 14, K. Kohoutová 12.