úterý 25. července 2017 Jakub

Oba brněnské volejbalové celky v Poháru CEV dohrály

aktualizováno 29. 10. 2013 22:18

Brno – Oba brněnské volejbalové týmy skončily svou cestu v Poháru CEV v prvním kole. Muži Volejbalu Brno sice doma porazili švýcarský Amriswil 3:0 a oplatili soupeři prohru z úvodního duelu, v rozhodujícím zlatém setu ale svěřenci trenéra Miroslava Malána nevyužili dva mečboly. Švýcaři naopak hned první nabídku proměnili v postup. Volejbalistky KP Brno prohrály s Lokomotivem Baku 0:3. Stejným poměrem skončil také první zápas, Brňanky tudíž v soutěži končí. Oba týmy budou pokračovat ve vyzývacím poháru. KP se utkají s ruským Odincovem, volejbalisty čeká lepší ze souboje Azores - Lennik.

Brňané nezačali dobře a v úvodním setu pokračovali v nevýrazném výkonu z prvního duelu ve Švýcarsku, kde neuhráli ani set. Prohrávali už šestibodovým rozdílem, v závěru se ale vzchopili, srovnali krok a zvládli koncovku.

Úspěch jim dodal sebevědomí, soupeře v obou dalších sadách přehráli, v rozhodujícím zlatém setu se ale Švýcaři výrazně zlepšili a vyhráli 17:15. "Prohra mě mrzí. Hráli jsme totiž mnohem lépe než v prvním utkání. Hru soupeře jsme měli dobře zmapovanou. Ovšem v rozhodujících chvílích jsme ve zlatém setu nezvládli koncovku," posteskl si kouč Malán.

Brňanky na Baku neměly

Oba duely měly obdobný průběh. Favorizovaný ázerbájdžánský klub měl celý zápas pod kontrolou, tentokrát ovšem Brňanky soupeře potrápily mnohem více než v prvním utkání. V prvním setu vedly po šňůře čtyř bodů, pak ještě 7:6. V dalším průběhu převzaly iniciativu hráčky Baku, které se prosazovaly větší útočnou silou i jistější obranou na síti. Brňanky se ještě sice v závěru vzchopily a dostaly se přes 20 bodů, koncovku ale nezdramatizovaly.

Podobný průběh mělo i druhé dějství, kdy opět domácí volejbalistky získaly v úvodu těsný náskok a poté se zlepšily až před koncovkou. Tu ale s přehledem zvládly volejbalistky Baku. Nejvyrovnanější partii nabídla třetí sada, ve které se oba týmy až do stavu 20:20 střídaly ve vedení. Závěr ale opět zvládly zkušenější hráčky Lokomotivu.