sobota 16. prosince 2017 Albína
Evropská liga

Volejbalisté porazili Turecko a z Final Four si odváží bronz

aktualizováno 14. 7. 2013 19:22

Marmaris - Čeští volejbalisté obsadili v Evropské lize třetí místo a poprvé od svého triumfu v premiérovém ročníku 2004 se vrátili na stupně vítězů. V utkání o bronz porazili v Marmarisu domácí Turecko 3:1 po setech 21:16, 21:19, 17:21 a 21:16. Soutěž vyhrála Belgie, která ve finále zdolala Chorvatsko jednoznačně 3:0.

Radost českých volejbalistů

Češi získali úvodní set pětibodovým rozdílem, obhájci loňského stříbra Turci ale postupně vyrovnali hru. Druhý set ještě domácí volejbalisté těsně ztratili, pak ale dokázali snížit na 1:2. Čtvrtou sadu už ale znovu ovládli svěřenci nizozemského trenéra Stewarta Bernarda.

K vítězství pomohlo i 13 bodových bloků a osm es. "Bylo pro nás důležité zakončit Evropskou ligu vítězstvím," prohlásil kapitán týmu Ondřej Boula. "Náš výkon byl mnohem lepší než včera (v semifinále proti Belgii). Zápas jsme kontrolovali, na dobré úrovni byly zejména útok a servis," dodal trenér Stewart Bernard.

Volejbalisté získali v Evropské lize cenný bronz

Pro český výběr byla Evropská liga přípravou na vrchol sezony, jímž bude zářijové mistrovství Evropy v Polsku. Ze čtrnácti zápasů v ní reprezentanti desetkrát vyhráli.

Vítězní Belgičané, kteří prošli celou soutěží bez porážky, si zahrají kvalifikaci o účast ve Světové lize. V dosavadních deseti ročnících Evropské ligy se o prvenství podělilo osm celků, Slovensko a Nizozemsko uspěly dvakrát.

Turecko - Česko 1:3 (-16, -19, 17, -16)

Rozhodčí: Pobornikov (Bul.), Zaharescu (Rum.). Čas: 75 min. Diváci: 800.

Sestava a body: Boula 5, Hýský 15, Široký 8, Finger 15, Bartoš 10, Holubec 5, libero Kopáček - Kriško 6, Ticháček.