Plzeň si poradila v Lovosicích a je o skóre druhá

Vyrovnanou tabulku házenkářské extraligy ještě více zkomplikovala Plzeň. Finalista loňské sezony zvítězil v předehrávce pátého kola v Lovosicích 30:25. Západočechům tak patří druhé místo o skóre za Kopřivnicí a stejně jako další tři další celky mají momentálně na svém kontě šest bodů. Jedním z nich jsou právě i Lovosice, které jsou momentálně čtvrté.

Michal Tonar (číslo 22) se raduje z gólu
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Tým Plzně se v Lovosicích záhy ujal vedení a po sedmi minutách hry to bylo 2:6, do poločasu ale Lovci manko stáhli a začali Západočechům šlapat na paty. Ve druhé půli však hosté čtyřmi brankami v řadě odskočili na 17:22 a pak už jistým krokem mířili za vítězstvím.

O víkendu čeká plzeňské házenkáře zápas druhého kola Poháru EHF ve Španělsku.

Extraliga házenkářů - 5. kolo

Lovosice - Plzeň 25:30 (13:14) Nejvíce branek: Bouček 7/1, Motl 7, Bičiště a Klimt po 3 - M. Tonar 7/3, Stehlík 6, Poloz a Šafránek po 4.