BBV po 25 letech

Házenkáři Zubří vyhráli ve Frýdku a vrátili se do čela extraligy

Praha - Házenkáři Zubří se po dvou dnech vrátili do čela extraligy. V 17. kole zvítězili na palubovce Frýdku-Místku 32:24 a dvoubodovým ziskem odpověděli na páteční výhru Lovosic nad Duklou (33:30).

Jiří Bouček z Lovosic (vpravo)
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

Mistrovské Plzni se naplno bodovat nepodařilo, v hale až devátých Hranic jen remizovala 25:25. Západočeši tak zůstali na třetím místě tabulky o bod za Lovosicemi. Body ztratili už ve třetím z posledních čtyř zápasů a nenavázali na předchozí výhru nad Zubřím.

V Hranicích nestačilo Plzeňanům k vítězství ani vedení 20:15. "Jednoznačně je to pro nás ztráta bodu. Projevila se absence hráčů na spojkách. Udělali jsme spoustu nepřesností, technických chyb a neproměnili řadu šancí," řekl plzeňský trenér Martin Šetlík.

Lovosice přestřílely Duklu a dostaly se do čela extraligy

Prestižní duel mezi Lovosicemi a Duklou, připomínající tuhý zápas play-off, přinesl vyvrcholení vyrovnaného souboje až v závěru. Nakonec rozhodla o vítězství Lovosic 33:30 klíčová vyloučení v samotné koncovce utkání, která lépe zvládli Lovci.

Házenkářský šlágr se hned od začátku proměnil v ofenzivní festival a rychlou házenou nahoru-dolů. Hostující Pražané ale drželi krok s domácími, které střelecky táhl nejlepší hráč utkání Jiří Motl, autor jedenácti branek.

Rozhodnout mohl už průběh koncovky prvního poločasu, kdy se házenkáři Lovosic dostali do pohodlného náskoku a vedli už 17:11. Jenže poté přišly hvězdné chvíle dukelského brankáře Tomáše Petržaly, který doslova uzavřel branku a do přestávky už neinkasoval. Jeho spoluhráči navíc snížili manko na poločasových 15:17.

Gólová přestřelka pokračovala i ve druhé půli, která se rozhodla v závěrečných minutách po přesilových hrách obou celků. Lovosice své oslabení ubránily, Dukla naopak nedokázala udržet v závěru remízové skóre a dovolila Lovcům gólově odskočit.

"Dnes vyhrál asi šťastnější tým, protože to bylo velice vyrovnané, i když v prvním poločase jsme vedli 17:11. Kdybychom tam dali ještě nějaké góly a neztratili zbytečně balóny, tak mohlo být rozhodnuto, ale bohužel se tak nestalo. Dukla se dotáhla a celý druhý poločas byl vyrovnaný a ke konci se k nám přiklonilo štěstí," uvedl Motl.