BBV po 25 letech

Házenkářky Zlína si díky výhře nad Slavií zvýšily šance na play-off

Zlín - Házenkářky Zlína porazily v interlize Slavii Praha 21:19 a posunuly se na šesté místo tabulky. Dostaly se mezi nejlepší čtyři české týmy, takže momentálně figurují na poslední pozici zaručující účast v play-off.

Zlínská házenkářka Denisa Kamenářová
zdroj: isifa/MAFRA autor: Luděk Ovesný

Dvě kola před koncem základní části mají jistý start ve vyřazovací části Most, Poruba a Slavia. O posledním postupujícím se rozhodne mezi Zlínem, Olomoucí, Veselím nad Moravou a Pískem.

Slávistky potvrdily roli favoritek jen v prvním poločase, který vyhrály o jeden gól. Zlín vstoupil do druhé části zápasu šňůrou 5:0 a vedení již udržel.

"Mezi prvním poločasem a druhým nebyla nějaká změna v taktice, jen se prostě začaly proměňovat šance. Měli jsme agresivitu, dominovali jsme, prostě zázrak," řekl zlínský kouč Peter Sabadka. "Co se týče play-off, máme to nyní ve vlastních rukou. Dnes jsme udělali první krok, ještě udělat ten druhý," dodal trenér Zlína, který má jednobodový náskok na Olomouc a tři body k dobru na Veselí nad Moravou a Písek.

Zlín - Slavia Praha 21:19 (9:10)

Nejvíce branek: Tóthová 8/1, Hradilová 5/3 - Kordovská 4, Rajnohová a Jonášová po 3.