Házenkáři Plzně promrhali náskok a ve šlágru kola prohráli s Brnem

Praha – Před týdnem si s jedním konkurentem v boji o první místo tabulky poradili, tentokrát však házenkáři Plzně narazili. Úřadující mistr nestačil na Brno, a to i přesto, že po prvním poločase držel výrazný náskok. Nakonec ale prohrál 25:26 a přišel o sérii tří výher. Jihomoravané se díky tomu posunuli na druhé místo před Zubří, které nečekaně podlehlo nováčkovi z Litovle 25:31.

Sestřih utkání házenkářů Brno - Plzeň

Plzeň v prvním vzájemném utkání v sezoně porazila Brno o jednu branku a v odvetě to v úvodu vypadalo, že si dojela pro ještě výraznější vítězství. Lídři tabulky si do 25. minuty vypracovali až šestigólový náskok, nicméně od stavu 14:8 se jejich brankostroj zastavil.

Brňanům se podařilo do přestávky snížit na přijatelný rozdíl dvou branek, a ačkoli po přestávce ještě dotahovali, soupeře si už utéct nenechali. Osm minut před koncem se Hubáčkovi poprvé v utkání podařilo srovnat skóre na 23:23 a o minutu později Brňané díky proměněné sedmičce Aspiridise vedli. Plzeň ještě dokázala dvakrát srovnat, ale na Hantákovu rozhodující branku z 58. minuty už odpověď nenašla.

"Prohospodařili jsme náskok na konci prvního poločasu, kdy jsme nechali Brno dotáhnout se na naše skóre. Ve druhé polovině se jim povedlo vytvořit si náskok a díky němu zvítězili," uvedl trenér Plzně Martin Šetlík. "Zápas se mi hodnotí dobře, měl pro nás výbornou koncovku," řekl jeho brněnský protějšek Andrej Tinkov.

Na třetí místo kleslo Zubří, které po porážce z minulého kola s Plzní dnes nečekaně nestačilo ani na nováčka z Litovle. Předposlední tým tabulky porazil Valachy vysoko 31:23.

Jen o skóre je na čtvrtém místě pražská Dukla, která vyhrála na půdě Frýdku-Místku 32:25.

Extraliga házenkářů - 15. kolo:

KP Brno - Plzeň 26:25 (13:14)
Nejvíce branek: Aspiridis 6/5, Hajčman a Hanták po 4 - Linhart 8, Tonar 5, Vinkehöfer 2. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 5/5 - 0. Vyloučení: 7:8. Diváci: 550.

Litovel - Zubří 31:23 (17:11)
Nejvíce branek: Konšel 8/3, Juříček 8, Schmalz 6 - Šlachta 6/5, Kašpárek, Přikryl a Šustáček po 3, Hrstka 3/2. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/3 - 8/7. Vyloučení: 6:3. Diváci: 450.

Lovosice - Jičín 26:24 (14:12)
Nejvíce branek: Hes 6, Motl 4/1, Kolomazník a Chroustovský po 3, Landa 3/1 - Kubík 7, Klouček 5, Zeman 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 5/3 - 2/1. Vyloučení: 3:4. Diváci: 750.

Hranice - Karviná 34:26 (16:15)                                                                       Nejvíce branek: Rachač 10, Hastík 6, Mičkal 5/2 - Chudoba 8, Veřmiřovský 5/1, Gelnar 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 6/3 - 3/2. Vyloučení: 3:7. Diváci: 310.

Frýdek-Místek - Dukla Praha 25:32 (10:15)                                                        Nejvíce branek: Hečko 5, Kichner 4/1, Petrovský a Strack po 4 - Reichl a Kastner po 6, Jeníček 5, Sviták 4/2, Šustek 4. Sedmimetrové hody: 3/1 - 3/2. Vyloučení 3:2. ČK: 13. Kern (Dukla). Diváci: 512.