V souboji druhého s třetím uspěly házenkářky Michalovců

Praha – Stíhací jízda házenkářek Michalovců na vedoucí Most pokračuje. Druhý tým tabulky ve 23. kole interligy porazil třetí Porubu 35:28 a na vedoucí Most ztrácí pouhý bod. Dařilo se i Veselí, které v souboji o čtvrté místo porazilo těsně Slavii 21:19.

Házenkářka Poruby Lucie Uhráková
zdroj: hazenaporuba.cz autor: Pavel Sonnek

Michalovcům se v posledních kolech proti českým soupeřům daří: Mostu nadělily desetibrankový debakl, Porubu porazily o sedm gólů. Ostravanky v závěru prvního poločasu stáhly manko až na nejtěsnější rozdíl, po změně stran ale domácí celek znovu zabral.

Veselí - Slávia

Veselí v duelu se Slavií vedlo v 38. minutě o osm branek, ale potom se Pražanky zvedly a v poslední minutě dělil oba soupeře jediný gól. Zkušené Veselanky si však dokázaly poslední vteřiny pohlídat a nakonec zvítězily 21:19. Slávistky tak prohrály po pěti zápasech.

Olomouc nečekaně trápila favorizovanou Šaľu, nakonec ale podlehla 27:28. Domácí obrana nedokázala uhlídat hlavně Szarkovou, autorku třinácti branek slovenského celku.