Most deklasoval Jindřichův Hradec 31:8, Písek těsně podlehl Olomouci

Praha - Mostecké házenkářky opět vedou interligovou tabulku o tři body. Na sobotní výhru druhých Michalovců v neděli Severočešky odpověděly jednoznačným vítězstvím 31:8 nad Jindřichovým Hradcem, který zůstává na 11. příčce. Ještě o jednu pozici za ním je Písek, který doma podlehl v těsném duelu Olomouci 23:24.

Sokol Písek - Zora Olomouc

Favorizovaný Most už po úvodní čtvrthodině vedl nad Jindřichovým Hradcem desetibrankovým rozdílem. Soupeř za první poločas překonal domácí obranu jen pětkrát a pak až do 45. minuty neskóroval. Trápení Jindřichova Hradce protrhla až Krupicová, která byla s třemi góly nejlepší střelkyní hostujícího týmu. Žádná z jejích spoluhráček se netrefila víc než jednou.

Slavia si po sérii tří porážek spravila v 15. kole chuť v souboji se Sencem. Pražanky zvítězily 39:30, desetkrát se trefila Černá.