Sportovní zprávy

Jičín porazil Zubří, Dukla rozdrtila Přerov

Praha - Házenkáři Jičína porazili v 5. kole extraligy mistrovské Zubří vysoko 29:20 a stejně jako v sobotu Brno udrželi neporazitelnost v soutěži. Oproti lídrovi z Králova Pole, s nímž na začátku ročníku uhráli remízu, mají ale Východočeši odehráno o zápas méně a v tabulce jim patří druhé místo s jednobodovou ztrátou.

Domácí šli za třetí výhrou v řadě rázně od samotného počátku, dali první čtyři góly utkání a v 17. minutě vedli i díky zákrokům brankáře Veverky 8:1. Obhájcům titulu už se do zápasu nepodařilo vrátit, v polovině druhého poločasu prohrávali dokonce už 10:24 a museli se smířit s druhou porážkou v soutěži. V Jičíně nevyhráli od sezony 2009/10.

Po úvodních dvou prohrách si třetí vítězství za sebou připsala i pražská Dukla. Český vicemistr snadno uspěl v Přerově a debaklem 33:23 prodloužil čekání domácího týmu na první body v sezoně.