neděle 23. července 2017 Libor

Házenkáři Dukly podlehli Karviné a titul se jim vzdaluje

aktualizováno 12. 5. 2012 21:34

Praha - Házenkářům pražské Dukly se vzdaluje vidina obhajoby mistrovského titulu. V osmém kole nadstavbové části extraligy dnes doma podlehli Karviné 26:27, prohráli potřetí z posledních čtyř zápasů a Zubří jim může v neděli v čele tabulky odskočit na dvoubodový rozdíl.

Házenkáři Dukly Praha

Utkání bylo vyrovnané, téměř stále však ztrátu dotahovala Dukla, která se nemohla dostat do tempa. Tradičním střeleckým oporám se nedařilo, mužstvo držel v první půli brankář Petržala. Ve 20. minutě už domácí prohrávali 7:10. Řadu pokusů Dukly vychytali karvinští brankáři a domácí házenkáři pod tlakem vyrobili několik technických chyb. Oddechový čas trenéra Pauzy domácí tým přece jen trochu zvedl a o poločase tak svítilo na ukazateli vyrovnané skóre.

V druhé půli ale opět vedení převzali házenkáři z Karviné a nervy pracovaly na obou stranách. Stejně jako v Zubří i proti Karviné pálil nejčastěji Krupa, jenž svými góly opětovně mazal ztrátu Dukly.

Zákroky karvinského brankáře Lefana však komplikovaly Pražanům cestu za úspěchem a zápas spěl k dramatickému závěru. Dukla vedla o branku, Petrovský však neztratil nervy a vyrovnal. Hrdina hostů Lefan pak zneškodnil Šůstkův pokus a Vančo těsně před závěrečným klaksonem vstřelil vítězný gól.

Dukla Praha - Karviná 26:27 (13:13)
Nejvíce branek: Kastner 6, Krupa 6/2, Šůstek a Mráz po 4 - Vančo, Sliwka a Hastík po 5. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 4/2 - 2/1. Vyloučení: 4:9. ČK: Sviták - Sliwka, Kružík. Diváci: 185.