neděle 21. září 2014 Matouš

Lovosice otočily zápas a porazily Duklu

Praha - Házenkáři Zubří se po zaváhání mistrovského týmu Dukly Praha vrátili do čela extraligy, které zbývá ještě pět kol. Oba aspiranti na titul ale ve sváteční den ztratili body. Dukla v Lovosicích prohrála o pět branek 21:26 a Zubří podruhé za sebou remizovalo. O bod je tentokrát obrali hráči Jičína po výsledku 27:27.

Lovosičtí házenkáři

Dukla začala v Lovosicích dobře a do 22. minuty držela převážně vedení, jenže o poločasové přestávce po Kernově vyloučení prohrávala o dva góly. Pak jí nevyšel ani klíčový úsek mezi 40. a 50. minutou, kterou Pražané prohráli 1:4 a nechali soupeře utéct o čtyři branky. V závěru už jim ruce svazovala nervozita.

Zubří mohlo odskočit obhájcům titulu o bod, jenže podruhé za sebou nevyhrálo. V Jičíně o remíze rozhodl v poslední minutě Michal Kraus, na jehož trefu už hosté nestačili odpovědět. Na šest bodů se přiblížila vedoucímu tandemu Karviná po vysoké výhře 40:29 nad Přerovem.